Спортски викенд за нама

У утакмици 12. кола КЛС-а кошаркаши Златибора победили су на свом паркету суботички Спартак са 67- 56 и дошли до седме победе.

Домаћи су ушли у проблем с личним грешкама већ почетком првог периода. Златибор је после свега два и по минута искористио бонус, Маројевићу су суђена два прекршаја, од чега једна техничка грешка већ у првом минуту. Капитен Смоловић је је на прави начин искористио шансу која му се указала, док је с друге стране Вилијамс погодио три тројке из исто толико покушаја. Спартак је први период окончао с вођством од 25-18.

Кошарка

Златибор је у другом делу успео да преокрене и на одмор оде са 39-38. И у трећој деоници домаћи су кренули силовито, допустили Спартаку свега четири поена за седам минута, уз то били и доминантни у скоку у нападу, а захваљујући расположеном Ризнићу дошли до плус 12. Са два поена предности мање ушли су у последњу деоницу (57-47). Чајетинци су истим темпом наставили и у четвртом периоду, а све је кулминирало неспортском грешком гостију на пет минута пре краја, што је домаћима донело плус 13 и практично отклонило дилеме око победника. Максимална предност домаћих износила је 15 поена.

Најзапаженији играч меча био је Богдан Ризнић, који је имао дабл дабл, 20 поена и 12 скокова. Двоцифрени су код домаћих били Крсто Бјелица (12 поена, осам скокова) и Радомир Маројевић(10 поена), а запажен учинак имао је и Петар Воркапић (осам поена, пет скокова, шест асистенција). Код гостију најефикаснији је био Девонте Вилијамс са 21-им поеном, док је Љубомир Чампара имао 13 поена и седам скокова.

КК Златибор: Смоловић 4, Маројевић 10, Чорбић, Ризнић, Лобарев, Крстајић 4, Бјелица 12 п. 8 ск, Павловић 6 п. 7 ск, Гашић, Бабовић, Воркапић 8 п. 5 ск. 6 ас, Рондовић 3. Тренер: Вања Гуша

КК Спартак: Лучић 5, Игрутиновић 6, Вилијамс 21, Чампара 13 п. 7 ск, Петров 3, Газибеговић В 2, Газибеговић С, Куриџа 2, Барна 2, Урошевић, Којић, Бакумања 2 п 8 ск. Тренер: Слободан Љуботина

КОШАРКА: КАДЕТИ ЗЛАТИБОРА ОСТВАРИЛИ ПЕТУ ПОБЕДУ
Кадети Златибора остварили су пету победу у шест одиграних мечева Регионалне лиге.
Чајетинци су на свом паркету савладали екипу Студента из Бајине Баште са убедљивих 102-41 (20-12, 23-13, 22-14, 37-2). Изабраници Душка Пантовића наставили су са веома добрим издањима у првенству, а разлика у квалитету у овом мечу потврђена је у свим деоницама, поготово у последњој, у којој су гости постигли само два поена.
Најефикаснији у домаћем тиму био је Ђорђе Лојаница, са 37 постигнутих поена, док је Павле Пећинар постигао 31. Двоцифрен је био и Милош Ивановић (17), Лука Млађеновић и Данило Весовић постигли су по шест, а Павле Савичић пет поена.

КОШАРКА: ЈУНИОРИ ЗЛАТИБОРА СЛАВИЛИ У КРАЉЕВУ
Јуниори КК Златибор победили су краљевачку Слогу као гости са 68-64 (16-23, 26-16, 10-11, 16-14), у мечу 7. кола Међурегионалне лиге Центар. Иако са само осам играча, чајетински тим успео је да дође до друге победе у лиги. Матија Милекић је постигао 23 поена, Андрија Стакић и Ђорђе Лојаница убацили су по 12, а Матеј Гавовић 10 поена. Павле Пећинар постигао је девет поена, Филип Јовић два, а играли су још Никола Колев и Лука Млађеновић.

ОДБОЈКА: ПОРАЗ ОДБОЈКАШИЦА У КРАЉЕВУ
Одбојкашице Златибора поражене су у 12. колу Прве Б лиге у Краљеву од екипе Гимназијалца са 3-0 у сетовима (25-20, 25-8, 25-15).

Чајетинкама је ово трећи узастопни пораз, после девет везаних победа, а у следећем колу дочекаће екипу Стерије, која је у овом колу славила против Футога са 3-0 и упустила се у борбу за врх. Водећи Раднички је и даље непоражен и сада има три победе више од Чајетинки.

ФУДБАЛ: ЗЛАТИБОР ПОРАЖЕН У ЧАЧКУ
Фудбалери Златибора поражени су на гостовању чачанском Борцу са 2-0, у утакмици 22. кола Прве лиге Србије. Чачани су се тако реванширали Чајетинцима истом мером за пораз у првом кругу. Златибор, који је последњих петнаест минута играо са десеторицом фудбалера на терену, препустио је водећу позицију Инђији, која је победила Бежанију (2-0).

ФК Борац: Мишић, Тасић, Кувељић, Трипковић, Ковачевић, Јањушевић, Василић, Шутић, Фићовић, Перић, Оташевић. На клупи: Масларевић, Обрадовић, Секулић, Илић, Берак, Филиповић, Богићевић.

ФК Златибор: Дивац, Живановић, Радуловић, Павловић, Вујић, Поткозарац, Јокић, Глишовић, Миличић, Драгачевић, Тасић. На клупи: Чупић, Видић, Ћировић, Петровић, Тодоровић, Вучић, Михаиловић