Партизан освојио Куп пријатељства 2023

Партизан је по први пут у својој историји освојио Soccerbet Куп пријатељства, пошто је у финалу савладао екипу Осијека са 3:2. Херој црно-белих био је центарфор и најбољи стрелац целог турнира Душан Јовановић који је са два гола у другом полувремену креирао преокрет и донео свом тиму велику победу.

Финале Soccerbet Купа пријатељства 2023 било је сигурно једно од најзанимљивих у историји такмичења. Осијек је дошао до вођства у 23. минуту. Лугарић је шутирао са неких 17-18 метара, голман Партизана Радулашки је кратко одбио лопту, а на њу је натрчао Солић и спровео је у мрежу. До краја полувремена није било промене резултата, а Партизан је након 15 минута игре у другом полувремену успео да дође до преокрета. Прво је капитен Алиловић одлично извео слободан ударац у 54. минуту и ударцем преко живог зида савладао голмана Осијека Угрешића за 1:1. Само 3 минута касније, Партизан је преокренуо резултат. Након центаршута са леве стране, Јовановић је одлично скочио и главом погодио мету за предност београдског тима од 2:1. И поред тога што су за само три минута примили два гола, Осијечани се нису предали и поново су кренули у напад, а та офанзива им се исплатила у 65. минуту када је њихов најбољи стрелац Лугарић изједначио на 2:2. У 69. минуту поново Душан Јовановић својим другим голом на овом мечу, а укупно петим на турниру, доводи свој тим у вођство од 3:2. Феноменално се Јовановић снашао после једне дубинске лопте, пријемом је потпуно избацио свог чувара, а затим рутински савладао голмана.

Партизан је тако после два изгубљена финала коначно успео да дође до престижног пехара из трећег покушаја. Са друге стране, и поред свог другог пораза у финалима Soccerbet Купа пријатељства, фудбалери Осијека такође заслужују све честитке на свему што су приказали током овогодишњег турнира.

За најбољег играча турнира проглашен је херој финалне утакмице, нападач Партизана Душан Јовановић, који је такође освојио и награду за најбољег стрелца турнира. Центарфор Партизана је постигао укупно 5 голова на турниру од којих ће се сигурно највише памтити последња два која је дао у финалу. Награду за најбољег голмана Soccerbet Купа пријатељства 2023 добио је чувар мреже Борца из Бања Луке Вук Николић који је био најзаслужнији што је његова екипа стигла до полуфинала. Николић није примио нити један гол у групној фази, а такође је успео да сачува своју мрежу и у четвртфиналу. Награде најбољим играчима додели су фудбалске легенде и промотери овог турнира Владан Бинић  и Владимир Петровић Пижон, као и Саво Милошевић који је један од покретача овог такмичења.