Кошарка Златибор – Војводина 93-64

У мечу 11. кола Кошаркашке лиге Србије  екипа Златибора савладала је на свом паркету Војводину са 93-64 (23-18, 25-18, 21-14, 24-14).

Чајетинци су добро отворили меч, још једном користећи капитал под кошем у виду Маројевића. Агресивношћу у одбрани успевали су да сасеку неколико напада противника, а Бјелица је почео меч против свог бившег клуба веома добро, постигавши за кратко време девет поена. С друге стране, Атанасов је био скоро непогрешив у редовима Војвођана, који су били ослабљени неиграњем најбољег стрелца лиге, Ђорђа Џелетовића.

Са две брзе тројке Бјелице, уз поене Крстајића, Чајетинци су за кратко време у другом периоду стекли двоцифрену разлику (33-22). Златибор је успео да дође и до плус 13, што су гости ипак незнатно смањили до краја првог полувремена(48-36). Играч који је обележио првих двадесет минута свакако је био Бјелица, са 20 постигнутих поена и седам ухваћених лопти. Одбрана Чајетинаца била је нерешив проблем за Војводину и у наставку, тако да је домаћи састав половином треће деонице имао и 16 поена вишка (57-41). Војводина је покушавала да се пресингом врати у меч, на моменте можда и исхитрено шутирали за три поена, али је то само омогућило домаћима да увећају предност на 19 поена и с њом уђу у последњу четвртину (69-50). У тим тренуцима запажену минијатуру имао је Гашић, са шест постигнутих поена, док је Павловић био успешан под кошевима. Треба истаћи да Атанасов, који је одлично отворио меч, практично није играо у другој и трећој деоници, можда због проблема с личним грешкама. Златибор је почетком последње деонице стекао 78-52 и практично отклонио све дилеме око победника. Крстајић је у тим тренуцима преузео водећу улогу у редовима Златибора, помогавши свом тиму да дође и до плус 28 (83-55), а у последњем минуту домаћи су имали и поен предности више 93-64, чиме је меч и окончан.

О доминацији домаћег тима у скок игри говори и чињеница да су двојица играча имала двоцифрен број ухваћених лопти – Ризнић (10) и Павловић (10). Најефикаснији на мечу био је Крсто Бјелица, који је постигао 27 поена и имао седам скокова. Стефан Крстајић је такође би двоцифрен (15 поена). Код гостију, Лука Анђушић убацио је 15 поена, Теодор Атанасов је постигао 13, а Данило Матовић 10 поена.

КК Златибор: Смоловић, Бабовић 2, Ризнић 4 п. 10 ск, Маројевић 9, Павловић 11 п. 10 ск, Лобарев 4, Бјелица 27 п. 7 ск, Крстајић 13, Гашић 9, Чорбић, Воркапић 9, Рондовић 8. Тренер: Вања Гуша

КК Војводина: Ковачевић 7 п. 6 ск, Стојановић 3, Атанасов 13, Бировљев 2, Мајсторовић, Зарић 7, Бербаков 3, Прица, Матовић 10, Анђушић 15, Шућур 4. Тренер: Филип Соцек

Филип Соцек: Честитам Златибору на више него заслуженој победи. У другом полуврмену нисмо ни постојали на терену. Имамо неких кадровских проблема, али не желим тиме да умањим победу Златибора и мом колеги Вањи желим све најбоље. Публика је препознала значај меча, чак су и нас поздравили на крају.

Теодор Атанасов: Честитке Златибору на заслуженој победи. У одбрану смо били коректни у првом полувремену, али нам је напад био слаб на читавом мечу.

Вања Гуша: Филип није хтео рећи да им је фалио најбољи стрелац лиге. Хвала публици, потврдили су да графит испред чајетинске хале није празна прича.

Лука Гашић: Сјајна атмосфера. Ухватили смо добар победнички низ и треба да наставимо у овом ритму. Спустили смо противнике на мали број поена и ту је кључ наше победе.