Кошарка: Златибор добио трофеј и изгубио од ФМП-а

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од ФМП-а са 97:78 у петом колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену у Чајетини. Вече је обележила додела пехара и медаља тиму Златибора за освајање титуле првака КЛС-а уочи утакмице.

Другу годину заредом кошаркаши Златибора окитили су се медаљама за најбољи тим Кошаркашке лиге Србије, а шампионски трофеј подигао је капитен Немања Протић. Чајетинска публика поново је видела лепу церемонију и поздравила шампионе, а највише су се радовали најмлађи који су и на овој утакмици били у великом броју. Трофеј и медаље доделио је директор такмичења Адмирал бет КЛС-а Александар Грујин.

На утакмици је ФМП оправдао улогу фаворита и нанео пети пораз Златибору у Суперлиги. Тим из Железника је стекао двоцифрено вођство већ у првој четвртини, а добар темпо је наметнуо Степановић који је меч отвара са четири поготка без промашаја. У екипи Златибора одговор донекле пружа Ђукановић, а честим изменама и распоређеном минутажом гости су држали убедљиво вођство током утакмице. Поентерску продукцију за домеће су донели Ђуран и Стојичић, а Златибор добија последњу четвртину са 25:20.

Најефикаснији у чајетинском тиму био је Брано Ђукановић са 20 поена и пет асистенција, 18 је убацио Душан Стојичић, док је 15 постигао Филип Ђуран. Са друге стране, за ФМП је 18 поена уписао Алекса Степановић, а 15 је додао Бо Бич.

У следећем колу и последњој утакмици у сезони, Златибор дочекује суботички Спартак у недељу, 28. маја од 18 часова.