Војводина зауставила Златибор у Купу

Фудбалери Златибора поражени су од Војводине резултатом 4:1 у шеснаестини финала Купа Србије на стадиону Швајцарија. Пролаз у наредну рунду Новосађанима су головима обезбедили Јован Кокир у осмом минуту, Петар Бојић у 27, Аранђел Стојковић у 56, и Дејан Зукић у 86. минуту док је почасни погодак за Златибор постигао Никола Недељковић у 76. минуту из пенала.

Екипа Војводине рано је дошла до предности, и искористила је готово све своје шансе, иако у игри није била надмоћна. Ни Златибор није блистао против једног од најбољих тимова Суперлиге, али није био ни толико лошији колико резултат показује, а фалило је концетрације у одбрани па су неки голови олако примљени. Екипу Војводине због суспензије није водио Ненад Лалатовић, који је меч испратио са трибина, а мењао га је помоћник Видак Братић.

Новосађанима није требало дуго времена да поведу. Екипа Златибора је на противничкој половини изгубила лопту, и уследила је контра гостију по десној страни са неколико играча у завршници. Бојић је добро центрирао у средину, Стојковић је пропустио лопту до младог Кокира који без чувара има времена да се намести и веома лепо пошаље лопту под пречку за 1:0 у осмом минуту.

Није Златибор био у превише подређеном положају у наставку, али није ни долазио до изгледно прилика. Претили су после корнера, али је одбрана Војводине била усредсређена. Мањак концентрације показала је од одбрана Златибора у 27. минуту када се у гужви у шеснаестерцу снашао Бојић да петом шутира. Није се прецизно могло видети да ли је голман Чупић успео да заустави лопту пре него што је прешла гол линију, али је судија Данило Грујић признао погодак.

До краја полувремена екипа Предрага Ристановића је имала покушаје после прекида, а из даљине су безуспешно шутирали и Анђелковић и Недељковић. Других 45 минута отворено је покушајем нападача домаћих Ђокића, који је добио лопту у простор, али је послао преко гола из шеснаестерца. Неколико минута касније уследила је казна, јер је поново прошла акција гостију по десној страни, а бек Стојковић је са неколико метара искоса погодио ближи угао за сигурних 3:0. Интензитет игре је до краја опао, али није био крај узбуђењима и головима.

Жеља домаћих да дођу до поготка је награђена када је за једно повлачење у шеснаестерцу досуђен пенал, а сигуран извођач био је задњи везни Недељковић, пошто је лопта прошла испод резервног голмана Војводине Симића. До четвртог поготка играчи „старе даме“ долазе у 86. минуту после корнера, када се резервиста Зукић добро снашао пред голом, а лопта је можда погодила и Недељковића пре уласка у гол.

Меч на Швајцарији испратило је руководство Војводине са председником Војиславом Гајићем и спортским директором Николом Лазетићем. Ескпедиција Новосађана ће остати до суботе на Златибору где ће се припремати за следећи меч Суперлиге против Младости у Лучанима. Екипа Златибора наставља сезону у Првој лиги Србије где у наредном колу за викенд дочекују Смедерево.

Златибор – Војводина 1:4 (0:2)

Стадион: Швајцарија, судија: Данило Грујић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Илић, Тодоровић (од 46. Дивац), Стојановић, Недељковић, Јовановић, Стаменић (од 60. Л. Ђокић), Весић (од 66. Вукићевић), М. Ђокић.

Војводина: Симић, Саничанин од (80. Ђурић), Топић, Кокир (од 46. Зукић), Вучић, Дринчић, Николић, Бојић (од 60. Нешковић), Стојковић, Веселиновић, Ђуричин.