Успешни смучари и биатлонци

Првог дана ФИС такмичења које се одржава на Јахорини (Босна и Херцеговина) од златиборских смучара најбоље резултате осварила је Ања Илић (СК Звезда), која је у трци девојака на 5 км заузела друго место, са скоро 32 секунде заостатка за победницом, Мајом Мумовић. Такмичарке СК Златибор, Бранкица Штуловић и Тијана Смиљанић заузеле су 12. одн. 14. место. Комплетне резултате женске трке можете погледати овде.
У трци мушкараца на 10 км, првог дана тријумфовао је домаћи такмичар, Марко Старчевић, док је од наших представника најбољи резултат остварио Александар Јелић (СК Златибор), који је заузео 6. место. Дарко Смиљанић (СК Златибор) и Сањин Диздаревић (СК Змајевац) нису завршили трку. Други дан такмичења био је мање успешан за наше смучаре. У трци девојака на 5 км, Ања Илић заузела је четврто место, са нешто више од 10 секунди заостатка за победницом, Сањом Кусмук. Бранкица Штуловић је поправила пласман за две позиције у односу на први дан (10. место), док је Тијана Смиљанић била 13.  У мушкој трци на 10 км, славио је Дејан Мумовић, док је најбоље пласирани Чајетинац био Александар Јелић (8. место). Дарко Смиљанић био је 11.

Fis trka

На Балкан Купу у Сјеници,  у оквиру којег је одржано и Првенство Србије, наш биатлонац, Ђорђе Губић освојио је укупно четири златне медаље. На обе трке кадета на 7.5 км освојио је прво место, а с обзиром да су се признања делила засебно за оба такмичења, Ђорђе је дошао до двоструког злата на Балкан Купу, као и до два најсјајнија одличја у Првенству Србије. На овом такмичењу, чији је домаћин био Ски центар „Жари“,  учествовали су биатлонци из Србије, Босне и Херцеговине и Македоније, у мушкој и женској конкуренцији.
Такмичење у Сјеници из здравствених разлога пропустио је сениор БК Златибор, Дејан Крсмановић, којег већ сутра очекује пут у Финску на Светско Првенство, где ће нашу земљу, осим њега представљати још Дамир и Ајлан Растић и Един Хоџић. После тога, Дејана Крсмановића и Дамира Растића очекује учешће на последњем такмичењу Светског Купа, које ће се одржати у Русији, чиме ће завршити ову зимску сезону.