Трећи тријумф Златибора у дербију кола

Кошаркаши Златибора победили су екипу Младости резултатом 96:92 у дербију трећег кола Кошаркашке лиге Србије у дворани Спортског центра Чајетина чиме су непоражени од почетка такмичења.

Веома квалитетан меч одигран је у добром темпу, а домаћи тим је успео да се врати са 13 поена заостатка. У другом полувремену Златибор је успео да заустави најбољег играча Младости Треја Дрексела који је у првом полувремену убацио 20 поена, у другом осам. Ношени сјајном енергијом која се градила у одбрани, тројица најрасположенија чајетинска играча Воркапић, Кутлешић и Папић и финишу погађају тројке којима је Златибор дошао до треће победе победе у лиги.

Најефикаснији је био Драгослав Папић са 26 поена, а погодио је последњу кључну тројку. У других 20 минута се разиграо и Душан Кутлешић убацивши укупно 20 поена, док је Петар Воркапић имао 10 поена уз по шест скокова и асистенција и пет украдених лопти.  Млади Лазар Јоксимовић постигао је прве кошеве као сениор у чајетинској дворани, а имао је шест поена. На овом мечу због повреде није наступио Стефан Митровић.

У земунском тиму најефикаснији су били странци, 28 поена је постигао Треј Дрексел уз 4/5 у шуту за три поена и 10 скокова, 19 поена је додао Стефан Гомболд, док је Ламар Мичел убацио 14 поена уз седам асистенција. За Младост је ово први пораз после две убедљиве победе.

Актери суботњег дербија представљаће Србију и у АБА2 лигу, а срешће се у новембру на турниру на Златибору, а у наредном колу екипа Страјина Недовића игра локални дерби против Слободе у Ужицу, трећег српског тима у другом рангу регионалног такмичења.

Меч се од старта играо у јаком ритму са смењивањем тимова у вођству. За Американца Дрексела се играло првих пар акција гостију и наговестио је да ће имати добар меч. Одговорио је Златибор поенима из рекета и у финишу првог периода долази до четири поена предности, а после првих 10 минута било је 23:21 за домаће.

КК Златибор – КК Младост 96:92 (23:31, 23:30, 28:23, 22:18)

KK Златибор: Протић 5, Чабрило 5, Малешевић 8, Остојић, Kутлешић 20, Јоксимовић 6, Миловановић, Ризнић 5, Воркапић 10 (6ск, 6ас, 5ул), Папић 26, Станојевић 11, Павловић.
Младост: Радовић, Мичел 14, Дрексел 28, Белић 4, Миленковић, Игбану 8, Гомболд 19, Танасковић 4, Прља 9, Сар, Барна, Митровић 6.