Спортски викенд за нама

Фудбалери Чајетине почели су пролећну полусезону победом на свом терену над Првим партизаном са 6:2.

Чајетина је повела у 17. минуту, када је Бранко Радовић убачену лопту из слободног ударца из непосредне близине спровео у мрежу, постигавши свој 12. гол у сезони. Ужичани су само три минута касније изједначили, такође после прекида, а Милош Костић се ослободио чувара и савладао голмана Куку. Само минут касније домаћи су поново повели, голом Немање Кутлешића из пенала, а у 32. минуту Михаило Јечменица је прецизним ударцем са 20 метара повисио на 3:1.

Почетком другог полувремена оба тима су реализовала по пенал-Лазовић је погодио за домаће, а Шмакић за госте. Бранко Радовић је у 50. минуту још једном затресао мрежу, а у 62. је асистирао Марку Костадиновићу.

ФК Чајетина: Кука, Лазовић, Цветић, Кутлешић, Гукић, Удовичић, Вујовић, Јечменица, Дедић, Костадиновић, Радовић. На клупи: Тадић, Филиповић, Божовић,  Лазаревић, Павловић. Тренер: Драган Вујовић

ФК Први партизан: Брковић, Бунчић А, Перишић, Селаковић, Боровић, Ковачевић, Радојичић, Димов, Шмакић, Поповић, Костић. На клупи: Ковачевић, Станић, Николић, Бунчић Ђ. Тренер: Зоран Халиловић

Фудбалери Златибора поражени су на гостовању екипи Будућности из Добановаца са 1:0, у мечу 26. кола Прве лиге Србије.

Ово је четврти узастопни пораз Чајетинаца у пролећној полусезони, тако да сада заостају 12 поена за водећим ТСЦ-ом. У наредном колу дочекаће екипу Синђелића.

ФК Будућност Д: Кировски, Лалић, Максимовић, Лучић, Орешчанин, Куколи, Ђорђевић, Емерун, Луковић, Милошев, Филиповић. На клупи: Опачић, Радојичић, Лемић, Јеличић, Дабић, Симић, Петровић

ФК Златибор: Дивац, Томковић, Живановић, Павловић, Ђокић, Милановић, Глишовић, Стојановић, Вукићевић, Миличић, Тасић. На клупи: Чупић, Ристановић, Његуш, Михајловић, Тодоровић, Мирић, Медић

У мечу 25. кола Кошаркашке лиге Србије Златибор је као гост савладао екипу суботичког Спартака са 94:86.

Ово је 14. победа Чајетинаца у сезони, а прва од како је Страјин Недовић преузео функцију тренера.

Златибор је у последњу деоницу ушао са девет поена вишка, али се та предност истопила за мање од два минута игре, пре свега захваљујући тројкама Лучића. Суботичани су чак успели и да поведу. У неизвесној завршници Чајетинци су се поново вратили у вођство са четири поена Ризнића на мање од два минута пре краја. Поени Рондовића на додавање Бјелице пред улазак у последњи минут отклонили су дилеме око победника. Некадашњи играч Златибора, Павел Лобарев, у самој завршници је смањио заостатак свог тима, али је с друге стране Бјелица био сигуран са линије пенала.
Крсту Бјелици су по скок и асистенција недостајали за трипл-дабл (22 поена, по девет скокова и додавања), а двоцифрени у редовима гостију били су још Богдан Ризнић (23), Никола Павловић (18 поена, пет скокова) и Никола Рондовић (13). У екипи Спартака најзапаженији су били Никола Лучић (24) и Пваел Лобарев (20).

КК Спартак: Газибеговић В. 4, Барна 12 п. 7 ск, Игрутиновић 11, Шаренац 8 п. 5 ас, Мишковић 7 п. 9 ск, Газибеговић С, Лучић 24, Куриџа, Лобарев 20, Којић, Урошевић, Бијелић. Тренер: Слободан Бјелица

КК Златибор: Бабовић 2, Ризнић 23, Маројевић 9 п. 6 ск, Бјелица 22 п. 9 ск. 9 ас, Рондовић 13, Смоловић, Чорбић, Павловић 18 п. 5 ск, Воркапић 2, Весовић, Крстајић 5, Николић. Тренер: Страјин Недовић
У последњем колу лигашког дела Златибор ће дочекати Вршац.

Кадети КК Златибор поражени су на гостовању екипи ОКК Ужице са 83:57 (15:20, 33:7, 15:17, 20:13), што им је четврти пораз у Регионалној лиги, у којој имају и седам победа.

Према речима тренера Пантовића, Чајетинци нису имали решења за зонску одбрану домаћина у другом периоду, који су изгубили са 33:7. За Златибор, који је и на овом мечу био ослабљен неиграњем Павла Пећинара, играли су: Лојаница (32 поена), Колев (11), Станишић (8), Млађеновић (4), Ристивојевић (2), Ивановић, Весовић, Пећинар А.

Јуниори КК Златибор ће данас од 14 часова у дворани СТЦ Златибор угостити ужички Плеј оф.