Спортски викенд за нама

У утакмици 6. кола Међурегионалне лиге Центар јуниори КК Златибор поражени су на свом паркету од ОКК Ивањице са 96-73.

Чајетинци су на овом мечу били ослабљени неиграњем Матеја Гавовића, као и одсуством Филипа Јовића у првом полувремену.

Домаћи су водили скоро читаву прву четвртину, али је Ивањица успела да у самој завршници преокрене резултат. Тројком у последњој секунди периода Милекић је ипак одвео свој тим у наставак са предношћу (23-21). У другој деоници Пројић је у гостујућем тиму био веома прецизан, пре свега у шуту за три поена, тако да је са осам узастопних поена донео пет поена вишка свом тиму (27-32). Поменути играч је у првом полувремену постигао чак 23 поена, највише помогавши свом тиму да на одмор оде са вођством од 47-39. С друге стране, Никола Сапун је већ у првих двадесет минута забележио дабл дабл (10 поена, 13 скокова).

Ивањица је за пет минута трећег периода успела да стекне осетну предност (62-43). Иако су Чајетинци учесталијим пресингом успели да смање на прихватљивих 11 поена минуса, Брадић је са осам узастопних поена гостима вратио убедљиву залиху, тако да се у последњу деоницу ушло с вођством Ивањице од 70-54. Серијом Милекићевим поена Златибор је успео да смањи на десет поена минуса, али је овог пута Карапанџић спречио већи пад у игри свог тима.
Најефикаснији у домаћем тиму био је Матија Милекић (39 поена, пет скокова), Никола Сапун је имао 14 поена и 18 скокова, док је Андрија Стакић постигао 11 поена и имао осам ухваћених лопти. Петар Пројић је био назапаженији у гостујућем тиму са 28 поена,  Павле Брадић је убацио 24 поена, а по 13 су постигли Александар Карапанџић, Данијел Ђурашевић и Љубиша Маслар.

КК Златибор: Лојаница 4, Млађеновић, Милекић 39 п. 5 ск, Колев 2, Стакић 11 п. 8 ск, Ристивојевић, Јовић 3, Сапун 14 п. 18 ск, Ивановић, Пећинар. Тренер: Владан Калоперовић

КК Ивањица: Карапанџић В, Кнежевић, Карапанџић А 13, Симончевић, Ђурашевић 13, Маслар 13, Пројић 28, Половина 2, Брадић 24, Танкосић, Драгићевић 3. Тренер: Никола Ивановић

Кошаркаши Златибора победили су екипу Слободе резултатом 84:82 у 10. колу Прве кошаркашке лиге Србије пред око 1800 гледалаца у Ужицу.  Одличан локални дерби одлучен је у финишу када је кошевима Рондовића Златибор дошао у предност, а Американац Ловет промашио је тројку за победу Ужичана.

Најефикаснији у екипи Вање Гуше био је бек Крсто Бјелица са 24 поена, док је 17 уз осам скокова убацио Богдан Ризнић. Као добро решење са клупе у другом полувремену се показао Стефан Крстајић постигавши 11 поена.
За Слободу је 29 поена убацио Џавон Маркус Ловет у трећем наступу за клуб, 15 је додао Стефан Симић, а 14 капитен екипе и бивши члан Златибора Петар Марић.

Златибор је имао двоцифрену разлику већ у првој четвртини, али је узбудљив наставак донео преокрет и 10 разлике за Слободу у трећем периоду. Погођене тројке у кључним моментима донеле су Чајетинцима пресудно вођство и више среће у последњем нападу и сада су на шестом месту са скором 5/5 као и Тамиш и Војводина, док су црвено – црни доживели шести пораз и остају на осмом месту са групом тимова са четири победе.

За разлику од неких прошлих мечева, Златибор одлично почео и одиграо једну од најбољих нападачких четвртина, нарочито шутерски. Гости су убацили 31 поена, четири тројке из пет покушаја, а од старта је играо Маројевић, који је био под знаком питања због повреде зглоба у прошлом колу.

Ипак, у другом периоду Слобода је надокнадила заостатак од 12 поена. Ужичани су појачали одбрану, зауставили проток лопте Златибора, а расположени Американац Ловет погађа неколико шутева и смањује разлику на два поседа. После неколико пропуштених прилика за лаке поене Златибора, некадашњи члан универзитета Сент Џон убацује тројку за изједначење 40:40, а у егалу се отишло и на полувреме (44:44).

Екипа Владимира Лучића постиже по кош у прва четири напада другог полувремена у убрзо долазе до првог двоцифреног вођства 56:46. Уласком резервиста Павловића и Крстајића, гости се враћају у меч, али расположени Ловет ефектним улазом поставља резултат 64:59 пред последњу четвртину.

Иако је Слобода имала пар добрих акција, биле су праћене и са неким исхитреним потезима у нападу, што Златибор мирном игром користи, уводи домаћине у бонус и са пенала изједначује 68:68. Разиграни Бјелица погађа тројку за прво вођство у другом полувремену, а тројке везују Ризнић и Рондовић за плус шест Златибора (81:75) на два и по минута до краја.

У последењих 60 секунди амерички бек у Слободи погађа тројку и двојку и смањује на минус један, али промашује додатно бацање. Са друге стране, Рондовић је половичан са пенала и Слободи остаје последњи напад при резултату 84:82. Поверење је указано опет Ловету који не погађа тројку и Златибор побеђује.

Екипа Златибора је победила у претходна два дуела са Слободом у Великом Парку, прошле сезоне у Купу Кошаркашког савеза Србије и пре две сезоне у Другој лиги. Следећи меч Златиборци играју већ у понедељак против Војводине на свом терену.

Слобода – Златибор 82:84 (19:31, 25:13, 20:15, 18:25)
Дворана: Велики парк, гледалаца: 1800, судије: Јурас, Прпа, Ћалић.
Слобода: Црнић 3, Кадири 8, Симић 15, Ковачевић, Трајковић 9, Марић 14, Ловет 29, Крстић, Пауновић 2 (4 ас), Чомагић 2 (9 ск).
Златибор: Воркапић 9 (5 ас, 6 ск), Крстајић 11, Бјелица 29, Гашић, Лобарев, Смоловић, Чорбић, Ризнић 17 (8 ск), Маројевић 6, Рондовић 13, Бабовић, Павловић 4.

Фудбалери Златибора победили су као гости екипу Телеоптика са 1-0, голом Александра Тасића, у оквиру 20. кола Прве лиге Србије.

Чајетинци су остварили трећу узастопну победу и наставили потеру за водећом Инђијом, која је са 5-0 савладала Нови Пазар. Од екипа које се боре за врх славио је и ТСЦ, док је Синђелић поражен у Ужицу. Јавор Матис тек треба да одигра свој меч.

ФК Златибор: Дивац, Живановић, Павловић, Јокић, Глишовић, Поткозарац, Петровић, Миличић, Анђелковић, Драгачевац, Тасић. На клупи: Чупић, Вујић, Видић, Ћировић, Тодоровић, Вучић, Михаиловић
ФК Телеоптик: Трнић, Влалукин, Антонијевић, Чермељ Л, Матовић, Илић, Чермељ Ф, Новић, Милосављевић, Драмане, Лакчевић. На клупи: Поповић, Шишков, Вујанић, Гузина, Симуновић, Дапчевић, Каришић

Одбојкашице Златибора поражене су у Нишу од екипе Миленијума са 3-1 (25-16, 26-28, 27-25, 25-10), у мечу 11. кола Прве Б лиге. Чајетинке су тако окончале први део првенства као другопласирани тим лиге, са девет победа и два пораза.  Већ наредне седмице кренуће други део првенства, а Златибор ће опет гостовати, овога пута краљевачком Гимназијалцу.

У мечу 5. кола Регионалне лиге кадети КК Златибор савладали су као гости екипу пожешке Слоге са 70-48. Изабраници Душка Пантовића остварили су тако трећу победу у четири одиграна меча (дуел 1. кола против Пријепоља је одложен). Осим неизвесне борбе у првом периоду, Чајетинци су у наставку стекли осетнију предност, која је кулминирала у последњој деоници, у којој су домаћем саставу допустили само седам постигнутих поена. Треба напоменути да је Златибор на овом мечу био ослабљен неиграњем првог плејмејкера, Павла Пећинара. Најефикаснији играч у редовима Чајетинаца био је Ђорђе Лојаница (28 поена) а двоцифрени су били и Никола Колев (12), Лука Млађеновић (11) и Милош Ивановић (11).

КК Слога П. – КК Златибор 48-70 (16-17, 13-20, 12-14, 7-19)
КК Златибор: Лојаница 28, Млађеновић 11, Весовић , Ивановић 11, Савичић 2, Колев 12, Ристивојевић. Тренер: Душко Пантовић

Пионирке ОК Златибор поражене су на свом паркету од екипе Златара из Нове Вароши са 3-1 у утакмици 3. кола лиге. Чајетинке сада имају учинак од две победе и једног пораза.

Гошће су отвориле први се вођством од 3-0, после чега је Златибор на сервис Јане Терзић освојио пет узастопних поена и преокренуо, искористивши проблеме које су гошће имале у организацији напада. Златар није посустајао, успео је да се врати у меч и одржава резултатску неизвесност. Чајетинке су са четири поена у серији дошле до 19-15, али су потом попустиле у пријему сервиса, допустивши гошћама да у два наврата дођу до сет лопти. Обе су успеле да одбране и дошле у прилику да у борби на разлику реше сет у своју корист (26-25), али нису успеле да то учине, те је Златар трећу сет лопту претворио у вођство од 1-0 (28-26).

После изједначене игре почетком другог сета Златар је веома брзо повео са 9-4, а поново је до изражаја дошао слабији пријем домаћих, као и неспоразуми у организацији напада. Играчице из Нове Вароши су то искористиле и додатно се разиграле у нападу, стекавши двоцифрену предност (16-6), што је представљало увод у освајање другог сета (25-14).

Чајетинке су биле те у чијем знаку је протекао почетак трећег сета. Веома брзо су повеле серијом 7-1. У истом ритму су наставиле и даљим током овог периода, па је овај сет решен у њихову корист са 25-16.
Златар је са неколико успешних напада по левој страни повео 9-5 у четвртом сету. Предност је убрзо дуплирана (15-8), али су тада Чајетинке заиграле боље у блоку и сервису, смањивши на 16-15, потпомогнуте са неколико аут лопти гошћи. Златар се поново одлепио (19-15), али је исто тако домаћи тим поново успео да се врати и уведе сет у неизвесну завршницу (23-22). Ипак, Златар после тајм аута успева да освоји два поен и са 25-22 реши овај сет и читав меч у своју корист.

ОК Златибор: Јана Терзић, Ивона Туцовић, Катарина Митровић, Марина Гавовић, Николина Дробњаковић, Николина Павловић, Валентина Дробњаковић, Милица Илић, Јована Лојаница, Јована Љубојевић, Лана Нешић, Марта Раденовић. Тренер: Емилија Ћуповић

ОК Златар: Стојна Пушичић, Жана Пушичић, Сања Пушичић, Анђела Васиљевић, Анђела Мариновић, Вања Кутлешић, Андријана Недовић, Драгана Мраковић, Сара Вуковић, Валентина Живковић, јелена Руљевић, Анђела Грбовић. Тренер: Слободан Јојевић