Пораз кошаркаша у Зрењанину; Победа кадета и пионира

Кошаркаши Златибора поражени су у 19. колу Друге Мушке Лиге на гостовању екипи Пролетер Нафтагаса са 74-70 (19-26, 23-4, 14-26, 18-14).
Меч са неколико драстичних резултатских обрта на крају је припао Зрењанинцима, који су пришли управо Златибору на само победу мање (14/5), али Чајетинци и даље држе судбину у својим рукама и већ би наредне седмице, евентуалном победом на свом паркету над Радничким 1950 направили крупан корак ка КЛС-у.
Слабо издање гостију у другој четвртини (23-4) резултовало је предношћу Пролетер Нафтагаса на полувремену од 42-30. Чајетинци су ипак успели да изједначе до краја трећег периода, у уводним минутима четврте деонице су у пар наврата имали и три поена предности, али је пенал завршница ипак припала домаћину.
Кадети КК Златибор савладали су и трећи пут у овој сезони ужички Плеј Оф. После два тријумфа на свом паркету (један лигашки и један на квалификационом турниру), Чајетинци су комшије надиграли и у гостима, резултатом 81-77. Победа додатно добија на значају када се зна да је Златибор био ослабљен неиграњем повређеног Матије Милекића, а тренер Владан Калоперовић похвалио је игру својих изабраника у другом полувремену, када су успели да остваре резултатски преокрет и тријумфују, упркос чињеници да су после прве две четвртине имали заостатак од двадесетак поена. Ово је десета победа екипе Златибора у Међурегионалној лиги Центар.

Kosarka

Пионирска селекција КК Златибор савладала је као домаћин екипу Милешевца из Пријепоља са 68-61 (18-9, 15-13, 15-23, 20-16), остваривши трећу победу у седам утакмица.
Иако су већи део утакмице имали десетак поена разлике, домаћи играчи су слабијом игром у трећој четвртини допустили ривалу да се врати у меч. У последњем периоду виђена је резултатска „клацкалица“, тим из Пријепоља је у неколико наврата имао и поен предности, али су се домаћи боље снашли у завршници меча и бољом реализацијом напада дошли до првог тријумфа у 2017. години.
КК Златибор: Станић, Туцовић, Лојаница 20, Млађеновић 12, Весовић, Савичић, Ивановић 2, Грбић 1, Љубојевић 5, Ристивојевић, Јоксимовић 28. Тренер: Душко Пантовић