НАПРЕДАК МАКСИ КО-ЗЛАТИБОР 83:76(25:20,12:25, 24:19,22:12)
Спортска хала Алексинац. Гледалаца: 200    Судије: Димовски, Арсић, Дашић
Напредак Макси ко:Лазаревић, Узелац 2, Анђелковић 2, Миленковић, Миладиновић 21,
Мојсиловић 2, Станисављевић 4, Павловић 12, Илић, Јовановић 8, Траиловић 8, Станојевић 24 ( за три поена 6/6)
Златибор: Тмушић 2, Пековић 3, Нумановић 11, Васић 8, Петронијевић 4, Мајсторовић, Смоловић 8, Марић 25 (инд.24), Мићевић 14, Ђокић 1
Домаћин је више желео, изузетно важну победу за опстанак,  и заслужено, пре свега борбеношћу, стигао до ње. Кошаркаши Златибора су имали велику жељу да се реванширају за пораз у Чајетини, али велики број грешака а мали број расположених играча , нису могли довести до другачијег исхода.
Лоше су Чајетинци ушли у сусрет и чак пет поклоњених лопти у првих шест минута узроковали су да на семафору, три ипо минута пре краја прве четвртине стоји 23:10. Индиспониране Ђокића и Васића заменили су Пековић и Петронијевић и после првих десет минута било је 25:20 за Напредак. Серијом од чак 11:0 Златибор је тотално преокренуо и резултат и игру и у других десет минута контролисао утакмицу и наговестио лагану победу, јер је квалитет евидентно на страни гостију. После 41: 29 за Златибор, и навијачи Напретка су помислили да је све решено. Изабраници Пеце Јаћимовића, који је са великим успехом тренирао и екипу из Алексинца, играли су паметно и спуштањем лопте под кош имали су апсолутну доминацију. На полувреме се отишло са предношћу гостију од осам поена (37:45).
И уместо да наставе са сигурном игром играчи Златибора су поновили сценарио са почетка сусрета и кренули  да играју потпуно несигурно и неорганизовану на јачу и агресивнију одбрану домаћина. Тројкама Станојевића , који је погодио све што је шутнуо изван линије од 6,75 и Миладиновића , који је изненадио и себе и Златибор, Напредак се апсолутно вратио у утакмицу и видео своју шансу за победу, иако су гости пред последњих десет минута водили са 64:61.У четвртом периоду Чајетинци су убацили само 12 поена, губили лопте и приказали јако лошу игру, што је домаћин искористио и заслужено славио. Зонска одбрана Златибора није дала никакав резултат, Напредак је направио чак 30 фаулова али је дошао до циља.Играчи Златибора су у целој утакмици направили само 16 фаулова, а изгубили чак 21 лопту и због тогаје пораз био неминован . Ђокић је био потпуно одсутан из утакмице, са само једним поеном, Васић далеко од својих могућности, као и Нумановић и Петронијевић. Најбољи у пораженој екипи били су Марић и Мићевић али то је било недовољно за победу. Смоловић је добро искористио своју минутажу.
Јако лош проценат шута за три поена од само 18% (2 од 11) ,а на другој страни девет убачених тројки Станојевића и Миладиновића , знатно су утицале на крајњи исход.
Златибор је забележио једанаести пораз , а Напредак  забележио једанаесту победу, која му да је реалне изгледе за опстанак. Наредног викенда у Чајетину стиже екипа Бека, која је већ одавно изгубила све шансе за опстанак.