Пораз КК Златибор у Новом Саду

ВОЈВОДИНА-ЗЛАТИБОР 85:80(24:23,15:27,17:17, 29:13)
Велика дворана СПЕНСА у Новом Саду. Гледалаца:100  Судије: Радосављевић,Јовашевић,
Рашић
Војводина:Зарић 11, Бјелица 18, Бербаков 2, Јањић 19, Матић, Орлић 8, Јовичић, Прица 3, Јововић 6,Јовић 2, Минић 2, Атанасов 14
Златибор: Тмушић1, Пековић 11, Радовић, Нумановић 6, Васић 11, Петронијевић 20, Мајсторовић, Смоловић 4, Марић, Мићевић 13, Ђокић 14
Екипа Златибора  изгубила је у Новом Саду добијену утакмицу и после четири везане  победе забележила пораз.Чајетинци су имали предност током целог сусрета, у  трећем периоду су водили и са 15 поена предности (39:54), домаћин је изједначио на минут и девет секунди до краја (80:80) и  са пет поена у последњем минуту стигао до победе.
У првом периоду Војводина је захваљујући трима  постигнутим  тројкама стизала предност гостију.У наставку Златибор долази до предности захваљујући бољој игри и тројкама Петронијевића и Пековића. За госте су ово биле две једине убачене тројке из чак 16 покушаја.На одмор се отишло са 11 поена предности Чајетинаца (50:39). Почетак треће четвртине доноси највећу предност Златибора и пропуштену прилику да се предност  још увећа.Војводина се враћа у финишу овог периода и предност је иста као  на полувремену.Играчи из Чајетине нису изашли из бонуса у овој четвртини.  Изгубљеним лоптама и проблемом са организацијом напада јер су млади играчи Војводине играли стални пресинг и вршили велики притисак на лопту , гости су омогућили домаћину да на пет минута до краја смањи заостатак на само два поена (60:71).Промашен зицер, одсуство скока под својим кошем и изгубљене лопте играча Златибора довеле су до изједначења (80:80). Потпуна конфузија и код најискуснојих играча и велики број грешака  Чајетинаца имале  су за последицу тоталан преокрет и победу Војводине.
Златибор је пропустио велику прилику да забележи победу и сасвим побегне из зоне где се још увек прича о опстанку.Чак 20 изгубљених лопти, лош шут споља, само 7 асистенција и велика нервоза у финишу били су разлози пораза. Судије свакако нису судиле велики број прекршаја домаћину који игра једну атипичну кошарку, са хокејашким изменама и сталним пресингом по целом терену.Код Војводине су се истакли Јањић, Бјелица и Атанасов, а код Златибора Петронијевић и Мићевић.
У наредно колу у Чајетини се игра локални дерби између Златибора и Слободе из Ужица. Златибор је седми на табели са 12 победа и 10 пораза а Слобода  девета са 10 победа и 12 пораза. У првом делу првенства у Ужицу су се радовали играчи Златибора.