Победа кошаркаша Златибора

До овог кола водећи тим Друге мушке лиге надигран је у чајетинској Хали спортова! Кошаркаши Златибора дошли су у 16. колу до осме победе, савладавши и, што је још важније, потпуно надигравши, првопласирану Плану Хардекс са 85-67 (21-15, 25-19, 20-17, 19-16). У несумњиво најбољој овосезонској партији, Чајетинци су од првог минута ангажованошћу и мотивисаношћу потпуно преузели контролу над игром. Одлична одбрана, која је поготово током првог полувремена приморавала госте на велики број изгубљених лопти и протраћених напада, можда је била и кључ победе.
Већ у првом полувремену, гости нису успевали да успоставе игру, у великој мери захваљујући управо поменутој одбрани Златибора. Одличан је у овом периоду био Марић, са 11 постигнутих поена, док је Петронијевић са два монструозна закуцавања подигао присутне гледаоце са седишта. На крају ове деонице, Златибор је имао плус 6, а већ у другој деоници предност је достигла двоструку разлику. Уз Марића, истакао се и Дејан Ђокић, а наставили су се проблеми Плане у организацији напада.
Трећу деоницу обележила је сјајна сарадња Васића и Марића, који су реализовали можда и најбитније нападе на утакмици, којима је Златибор успевао да задржи двоцифрену предност и спречи конкретнији резултатски прикључак Плане, која је запретила почетком овог периода. У овој четвртини Златибор је дошао до +18 (58-40)
До краја меча, предност Чајетинаца достигла је и +20 (74-54 у 34. минуту), тако да су све дилеме око исхода утакмице решене. Најефикаснији појединац сусрета, Петар Марић (31 поен, шест скокова, три асистенције) је у 38. минуту испраћем аплаузима са паркета.
Осим њега, у домаћем тиму истакли су се Дејан Ђокић (17 поена, 5 асистенција) и Марко Петронијевић (11 поена, 5 скокова). Никола Мићевић је постигао осам поена, али је имао веома важну улогу у стицању предности свог тима у првом полувремену. Асмир Нумановић је уз шест поена имао и осам скокова, а Никола Васић је уз шест поена имао и четири успешна додавања. Код гостију, најзапаженији је био Санел Мукановић (11 поена, седам скокова и шест додавања), а двоцифрени су били још Стефан Стефановић (13), Михаило Тодорић (12 п. 8 ск) и Бојан Поповић (11).
Победа над овако квалитетним противником, а поготово начин на који је остварена, даје Чајетинцима за право да се надају још бољим резултатима у наставку лиге. С друге стране, Плана Хардекс је после четвртог пораза препустила лидерску позицију, с обзиром да сада има победу мање од београдског Динамика.
КК Златибор: Тмушић, Пековић 2, Радовић, Нумановић 6 п. 8 ск, Васић 7, Петронијевић 11 п. 5 ск, Мајсторовић, Ђуричић, Смоловић 4, Марић 31 п. 6 ск, Мићевић 8, Ђокић 17 п. 5 ас. Тренер: Предраг Јаћимовић
КК Плана Хардекс: Митић, Ћирић 9, Тодоровић 12 п. 8 ск, Степановић, Павловић, Марић Д, Стефановић 13, Мукановић 11 п. 7 ск. 6 ас, Илић 6, Андрејевић 5, Поповић 11. Тренер: Зоран Миловановић