Победа кошаркаша

Кошаркаши Златибора на импресиван начин отворили су дебитантску сезону у другом по јачини рангу такмичења у нашој земљи. Чајетинци су у 1. колу Друге лиге савладали као гости екипу Младости из Смедеревске Паланке са 93-75 (29-9, 24-25,19-24, 21-17)
Наш тим је одлучујућу предност стекао већ после првих десет минута, када је постигао чак 29 поена, притом дозволивши ривалу да убаци само 9 кошева. Наредне две четвртине домаћи тим је решио у своју корист, док је завршни период наш тим добио са +4.
Најефикаснији у редовима Златибора био је Никола Васић са 28 поена и 4 асиситенције док је двоцифрену су били и  Никола Мићевић (18 поена) и Раденко Смоловић (10 поена, 8 скокова)
КК Златибор: Тмушић 5, Павловић 7 п. 9 ск., Радовић, Нумановић 6, Васић 28 п. 4 ас, Петронијевић 5, Мајсторовић 4, Ђорђевић 4, Смоловић 10 п. 8 ск, Марић 6, Мићевић 18. Тренер: Младен Шекуларац.
У наредном колу, Златибор ће одиграти први меч у овом рангу пред домаћом публиком, а противник ће им бити Пролетер.