Победа КК Златибор

Кошаркаши Златибора дошли су до 12. победе у првенству, четврте узастопне. Они су у 21. колу Друге лиге на свом паркету савладали водећи тим првенства, београдски Динамик са 95-80 (30-17, 25-23, 28-16, 12-24).
У, без сумње, најбољој овосезонској партији, Чајетинци су у потпуности надиграли тим који је до ове утакмице имао само четири пораза, приказавши завидан ниво борбености и мотивисаности. Неизвесно је било само у уводних неколико минута утакмице, али је Златибор већ до краја прве деонице успео да дође до двоцифрене предности, уз посебно запажене улоге Ђокића и Мићевића. У другој четвртини, сјајна игра домаћих се наставила, поново је Ђокић био незаустављив, а госте је колико-толико у игри одржавао само ветеран, Нађфеји, који је у овом периоду убацио 11 поена. Трећи период одлучио је питање победника. Чајетинци су одиграли без грешке, на моменте и веома атрактивно, стекавши недостижних +28. У последњој четвртини, разлика је прешла и 30 поена предности (94-63), а колико је Златибор био доминантан на овом мечу, показује и чињеница да су у завршна три минута играли са резервном поставом.
Kosarka

Значај меча препознали су и навијачи. У скорије време незапамћена посета у „Хали спортова“ и активно учешће публике у мечу свакако су допринели коначном исходу, мада су укупан утисак донекле поквариле најватреније присталице домаћих, увредљивим скандирањем клупи гостију. Ипак, шеф струке Динамика, помоћни тренер нашег националног тима, Мирослав Николић,  на крају утакмице је, као и његова екипа, са паркета испраћен аплаузима.
Најзапаженији актер меча био је Дејан Ђокић, са 30 поена и пет успешних додавања. Адекватну подршку имао је у Петру Марићу (19 поена), Николи Васићу (14 поена), Асмиру Нумановићу (10 поена, пет скокова, четири асистенције) и Николи Мићевићу (10 поена). Код гостију, најефикаснији је био Стеван Нађфеји, са 19 поена, а двоцифрени су били још Александар Радуловић са 12 и Младен Павловић са 10 поена.

КК Златибор: Тмушић, Пековић 5, Радовић, Нумановић 10 п. 5 ск, Васић 14, Петронијевић 4, Мајсторовић, Смоловић 3, Марић 19, Мићевић 10, Ђокић 30 п. 5 ас. Тренер: Предраг Јаћимовић
КК Динамик БГ: Павловић 10, Стевановић 3, Стефановић 5, Илић, Радуловић 12, Крстовић 5, Богуновић, Пауновић 4, Нађфеји 19, Белоица 6, Торњански 8, Богавац 7 п. 5 ск. Тренер: Мирослав Николић
Делегат: Стојановић (Лесковац)
Судије: Ђорђевић (Ниш), Недељковић (Ниш), Пешић (Лесковац)