Олимп освајач првог Купа Србије на Златибору

Екипа Олимпа из Београда победник је првог Купа Србије у баскету 3х3 одржаног на Златибору. Састав који су чинили Драган Бјелица, Иван Поповић, Марко Петровић и Душан Поповић је у финалу савладао екипу Џакови 17:12 и освојио пласман на ФИБА челинџер у Берлину. Први Куп Србије одржан у овом формату окупио је најбољих 14 екипа у Србији, сем одсутних Новог Сада и Земуна.
Сви учесници похвалили су организацију и квалитет турнира, али пстаје жал што због кише турнир није могао да се заврши на отвореном. Поред пласмана на турнир у Берлину, наградни фонд је чинио 120 хиљада динара и спортску опрему.
Олимп је до трофеја дошао са свих шест победа. Најпре су у групи на отварању турнира савладали домаћу екипу Хотел Ирис са 18:14 после преокрета у прелепом амбијенту на Краљевом тргу са пуно гледалаца. Потом је због кише турнир премештен у дворану Ваи Таи, а Олимп је савладао и Екстра ауто Врбас и Батајницу. Другог дана у четвртфиналу играли су против друге домаће екипе Златибор 3х3 Срђана Божића за коју је наступао Небојша Бошковић, бивши члан Олимпа и повратник на баскет терене после шест месеци боравка у Америци.
У полуфиналу виђен је прави дерби између Олимпа и Лимана, тренутно пете екипе света на ФИБА ранг листи коју су чинили Стефан Стојачић, Михаило Васић, Стефан Којић и Петар Кутлешић. После велике борбе, и доброг шута за два поена, Олимп је славио улазак у финале резултатом 21:18. Финални меч донео је дуел београдских тимова који се веома добро познају. Нешто млађа екипа Џакова, одиграла је веома чврст меч. такву игру су показали и током турнира, али је утисак да је пресудило искуство Олимпа који је победио са 17:12.
Турнир су организовали Кошаркашки савез Србије са спонзорским тимом који су чинили Рода, Триглав осигурање, Хеба и Бустер уз Спортски центар Чајетина и подршку Туристичке организације Златибор и општине Чајетина.