Нови тријумф фудбалера Чајетине, Златибор до бода после драме

Фудбалери Чајетине су у 9. колу Златиборске окружне лиге као домаћин савладали екипу Полета из Расне са 1-0, голом Марка Костадиновића. Домаћи састав био је бољи ривал на овом мечу, а у њиховом  табору сматрају да су оштећени за два пенала, тако да је овај тријумф можда могао бити и убедљивији. Чајетина је овом победом наставила серију одличних резултата и додатно се приближила горњем делу табеле.
У 9. колу Зоне Дрина, фудбалери Златибора одиграли су 1-1 са Слогом 1940 из Бајине Баште. Ни у трећем узастопном лигашком сусрету ових тимова Чајетинци нису успели да тријумфују, тако да су по први пут ове сезоне испустили „читав плен“. На кишом натопљеном терену „Швајцарије“  Златибор је из ситуације у којој се већ назирао пораз дошао у прилику  да дође до сва три бода. После незанимљивог првог полувремена, у наставку је Златибор заиграо доста боље, али су гости ипак први повели, из првог шута ка голу противника. У 69. минуту после шута Савкова и одбране голмана Лучића, лопта је дошла до Ивана Максимовића, који је из непосредне близине затресао мрежу домаћих (0-1). Иначе, Максимовић је у игру ушао свега пар минута раније. Златибор је до бода дошао у самој завршници и то са беле тачке. После прекршаја голмана Слоге, Крсмановића над Владаном Луковићем, досуђен је казнени ударац чији је успешан реализатор био Владимир Мудринић (1-1). Слога је неколико минута раније остала са играчем мање, пошто је други жути картон добио Божић. Играчи домаћег тима после изједначења су се потпуно разиграли и чак успели да затресу мрежу још једном током судијске надокнаде, али је тај гол поништен због офсајд позиције, иако је пре тога судија Ћургуз можда и пропустио да досуди пенал за домаће. Треба истаћи и то да је током првог полувремена штопер Слоге, Николић, без икакве потребе ногом закачио голмана Лучића који је имао лопту у свом поседу и за то кажњен само жутим картоном.