Кошаркашки викенд

Кошаркаши Златибора савладали су као домаћин екипу Ниш Фер Плеја са 77-67 (26-20, 15-14, 19-13, 17-20), у оквиру 18. кола Друге мушке лиге, дошавши тако до деветог тријумфа у сезони.
КК Златибор: Тмушић 2, Пековић 7 п. 5 ас, Радовић, Нумановић 4, Петронијевић 3, Мајсторовић 8, Ђуричић, Смоловић 10, Марић 23 п. 11 ск, Ђокић 20. Тренер: Предраг Јаћимовић
КК Ниш Фер-Плеј: Стојановић, 7, Ценић 12, Секулић 5, Јовановић 9 п. 5 ск, Гаћиновић 15, Перић, Џунић 6, Спасић 2, Петровић, Симовић, Тричковић 12, Милановић. Тренер: Владимир Ђорђевић

Kosarka

У сусретима пионирских и кадетских селекција Златибора и Клика, гостујуће екипе из Ариља биле су успешније. У 2. колу Регионалне лиге пионира, Клик је славио са убедљивих 56-81(8-22, 17-18, 16-20, 15-21). Гости су решили меч практично у првој четвртини, а резултат по Златибор би можда био повољнији да Чајетинци нису имали веома лош проценат шута са линије пенала, као и велики број изгубљених лопти. Доминантна фигура утакмице ипак је био играч домаћих – Лазар Јоксимовић је убацио 29 поена и остварио чак 21 ухваћену лопту. Пионири Златибора сада имају учинак од по једне победе и пораза.
Златибор: Станић 4, Туцовић, Љубојевић 2, Вученовић 5, Млађеновић 6, Грбић 2, Весовић 2, Ивановић 3, Глишовић, Ристивојевић 2, Јоксимовић 29 п. 21 ск. Тренер: Душко Пантовић
Клик: Планојевић 10, Ђорђевић 4, Марјановић 21, Исаиловић 2, Тодоровић, Маслар 15, Гајевић 8, Стопић 4, Радојевић 14, Тецовић, Лазовић 6
Знатно неизвесније било је у сусрету кадета Златибора и Клика. Чајетинци су водили све до треће четвртине, када гости успевају да стекну „плус седам“. Чајетинци ипак до краја овог периода успевају да дођу до изједначења, али до потпуног преокрета ипак нису могли, с обзиром да су играчи из Ариља имали више концентрације у завршним минутима, када су поново дошли до осетне предности. Златибор остаје на само једној оствареној победи у 10 одиграних утакмица Регионалне лиге.
Кадети: Златибор – Клик 69-76 (19-13, 23-27, 13-15, 14-21)
Златибор: С. Бјеличић 9, Ђуричић 22 п. 5 ск, Милекић 15, Кутлешић, Јоксимовић, Стакић 6 п. 7 ск, Гавовић, Сапун 8, Н. Бјеличић 2. Јанковић 6. Тренер: Гвозден Рајовић
Клик: Милић 12, Радојевић, Божовић 1, Арсовић 24, Танасковић, Маслар, Павловић 14, Тодоровић 5, Стојић 4, Јовичић 16 п. 5 ск.