Кошаркаши Златибора сигурни у Пироту

Kошаркаши Златибора победили су Пирот са 88:76 на гостовању у оквиру 22. кола Kошаркашке лиге Србије.

Чајетински састав је дошао до 16. победе у првенству захваљујући преокрету у трећој четвртини и сада мирно дочекује дерби са Војводином у недељу.

Један од јунака победе је Немања Протић са 21 поеном и седам асистенција за свих 40 минута у игри, док је Душан Kутлешић убацио 16 поена после три меча паузе због коронавируса. Добар меч је одиграо Драгослав Папић са 13 поена, док су по 10 постигли Андрија Марјановић и Брендон Мекој, а допринос у серији током треће четвртине дао је и Алекса Чабрило са осам поена и шест скокова.

Са друге стране, у пиротском тиму је 15 поена постигао Милош Вранеш што му је рекорд сезоне, а поен мање је имао бивши играч Златибора Младен Пантић.

Прва четвртина протекла је у резултатском егалу, иако је Златибор имао предност од седам поена. У другом кварталу се такође играло кош за кош, али се домаћи у финишу полувремена одвајају на девет поена разлике. У наставку је екипа Страјина Недовића заиграла бољу одбрану и серијом поена је направила преокрет па трећу четвртину решила у своју корист са 24:9. У последњој четвртини како је одмицало време, све је било јасније да се Пирот не може вратити у меч и бодови су отишли у Чајетину.

Занимљиво да су обе екипе убациле по девет тројки, Златибор из више покушаја, али је разлику направио погоцима из рекета и контранапада.

Чајетинци су у оба меча ове сезоне победили Пирот и са шестом победом у гостима сада имају скор 16/5, док је тим Филипа Соцека на учинку 7/15 и предстоји им борба за опстанак у којој ће учествовати половина клубова лиге.

Пирот – Златибор 76:88 (23:22, 27:19, 9:24, 17:23)

Дворана: Кеј, судије: Јевтовић, Пецељ, Живковић.

Пирот: Ђонлић, Мукановић, Филиповић 4, Ђорђевић 3, Рашић 10, Пендић, Вранеш 15, Матовић 9, Пантић 14, В. Ђорђевић 4, Ђукановић 11, Џојс 7.

Златибор: Протић 21 (7ас), Чабрило 8 (6ск), Остојић, Кутлешић 14, Марјановић 10, Митровић 3, Јефтић, Ризнић, Папић 13, Мекој 10, Станојевић 2, Павловић 5.