Кошаркаши победом завршили 2015. годину

У последњем колу јесењег дела Друге лиге, кошаркаши Златибора су као домаћин савладали екипу Срема са 87-77 (18-14, 23-21, 20-20,26-22), чиме су дошли до шесте победе, тек друге пред домаћим навијачима. С друге стране, Срем је доживео четврти пораз, тако да полусезону завршава на деоби треће позиције.
Златибор је одлично ушао у меч, са шест узастопних поена Марића и адекватну подршку Николе Васића. Чајетинци су стекли предност од осам поена (15-7). Већим делом првог полувремена, Златибор је успевао да дође до шест или осам понеа вишка, али би падом у игри дозволили противнику да релативно лако дође до поновног прикључка, а у један наврат и до изједначења (27-27). Ипак, на паузу се отишло са предношћу домаћих 41-35. У наставку, Златибор је ишао „од сјаја до очаја“…и натраг. Предност од 48-39 за свега неколико минута гости су претворили у своје вођство (48-50), пре свега захваљујући серији од осам поена најискуснијег играча, Саше Васиљевића, који је у првом полувремену био скоро неприметан. Уз посебно запажене Нумановића и Мићевића, Златибор ипак успева да и на крају трећег периода задржи +6 (61-55). У последњој деоници, гости су успели да приђу на минус два (63-61), али више од тога нису могли. Златибор је до краја одржавао око пет поена предности, које је у самој завршници успео да увећа, а тачку на меч ставио је тројком Вук Пековић, за прво двоцифрено вођство свог тима и испоставиће се, коначни резултат.
Најзапаженији играч меча био је Асмир Нумановић (20 поена, 10 скокова), Петар Марић је уз 22 поена имао шест скокова и две блокаде, а коначно су домаћи навијачи поново могли да уживају и у партији Николе Мићевића, који је постигао 16 поена. Вук Пековић је уз 10 поена имао и пет асистенција.
Најефикаснији на утакмици био је гостујући капитен, Ђорђо Ђорђић (30 поена, 5 скокова), а Саша Васиљевић је убацио 15 поена.
КК Златибор: Тмушић 3, Пековић 10 п. 5 ас, Нумановић 20 п. 10 ск, Васић 8, Патронијевић 2, Мајсторовић 6, Ђуричић, Смоловић, Марић 22 п. 6 ск. 2 бл, Мићевић 16. Тренер: Предраг Јаћимовић
КК Срем: Касабашић 6, Томић 3, Ђурак, Васиљевић 15, Нешић, Јокић 9, Којић 7, Ђонлић, Бакић 4, Ђорђић 30 п. 5 ск, Вуколић, Мирчета 3. Тренер: Иван Смиљанић