Кошарка: Златибор убедљиво поражен од ФМП-а

Кошаркаши Златибора поражени су од ФМП-а на гостовању резултатом 96:50 у шестом колу Суперлиге Србије у групи А. За чајетински састав ово је четврти пораз у елитном рангу док је тим из Железника на скору 5/1.

Најбољи на мечу био је Стефан Ђорђевић са 35 поена уз 12 скокова. Дабл дабл учинак имао је и Радош Шешлија са 11 поена и 10 ухваћених лопти, док је опорављени Стефан Пот постигао 10 поена и поделио четири асистенције. У екипи Златибора једини двоцифрен је био Петар Воркапић са 18 поена.

Домаћи отварају меч серијом 8:0, али се убрзо Златибор консолидовао и одговорио истом мером па тројком Воркапића прелази у вођство 9:8. У првом периоду није било много поена и ФМП је после прве четвртине водио 14:11. У другом кварталу „пантери“ први пут долазе до двоцифреног вођства. Златибор се сусреће са потешкоћама у постизању поена, али и одбрани, нарочито у рекету, а посебно је расположен био крилни центар Ђорђевић. Друго полувреме почело је серијом поена домаћих који врло брзо праве велику разлику која је била недостижна.

Да подсетимо, Златибор и ФМП су прошле сезоне играли у четвртфиналној серији Суперлиге Србије коју је екипа Владимира Јовановића са Ненадићем, Оџом и Апићем добила са 2:0.

У осталим мечевима ове групе Борац је у Чачку савладао ОКК Београд са 89:81, док је Црвена звезда на гостовању победила Дунав са 91:65. У групи Б у четвртак играју Мега – Партизан, Слобода – Нови Пазар и Динамик – Тамиш. Чајетинци у седмом колу гостују Црвеној звезди у суботу.

ФМП – Златибор 96:50 (14:11, 32:15, 16:10, 24:14)

Дворана: ФМП Железник, гледалаца: 200, судије: Глишић, Арсенијевић, Седлар.

ФМП: Пауновић 7, Дилејни Фин 2, Јеремић 9, Момиров 2 (6 ас, 6 ск), Пот 10 (4ас), Бурсаћ 9 (10 ск), Војиновић 8, 11 (10 ск), Ђорђевић 35 (12 ск), Симовић 3.

Златибор: Воркапић 18, Весовић, Смоловић 2, Крстајић 6, Чорбић, Ризнић 3, Маројевић 2, Николић 5, Рондовић 3, Бабовић 6, Павловић 5.