Кошарка: Велики преокрет за велику победу Златибора на АБА2 дебију

Кошаркаши Златибора победили су Сутјеску резултатом 82:78 у првом колу АБА2 лиге у на турниру чији су домаћини. Екипа Страјина Недовића се вратила са 17 поена заостатка и у одлично одиграној завршници победом дебитовала у регионалном такмичењу.

Најефикаснији у чајетинском тиму био је Немања Протић са 19 поена, док је Душан Кутлешић постигао 16 уз седам асистенција и шест украдених лопти. Са друге стране, у редовима формалних домаћина на овом мечу је Ђорђе Милошевић постигао 23 поена.

Наредни меч у АБА2 балону Златибор ће одиграти против Широког у петак од 17 часова, а потом се састаје са бањалучким Борцем и Хелиосом.

Оно што готово више и није изненађење када су у питању утакмице Златибора је да противник боље отвара утакмицу, па је тако и Сутјеска почела серијом 7:0. Посебно је био расположен центар Сејфић који убацује седам од првих 10 поена своје екипе. Чајетински тим је имао проблема да спречи Никшићане да дођу до добрих позиција под кошем, направили су и више фаулова, те иако су почели да налазе решења у нападу, разлика се није смањивала. Нарочито је била лоша реакција у последњој секунди прве четвртине када је Сутјеска успела да поентира из самог рекета за вођство 25:16.

Златибор нешто боље отвара други период, Протић погађа другу тимску тројку, а потом поентира и из улаза те смањује на 25:23. Уследила је нова серија 7:0 црногорског представника уз велике проблеме екипе Златибора у контроли скока испод свог коша. Разлику од око девет поена Сутјеска је одржавала од половине периода и одбијали су повремене налете локалног тима који је и на овом мечу имао слаб проценат шута за три поена у првом полувремену (3/14 односно 21,4%). После 20 минута игре било је 43:35.

Поготком из контре Сутјеска први пут долази до двоцифрене предности 47:37 почетком другог полувремена. На то је Папић одговорио тројком, али није помогло да се изгради повољан моменат за преокрет. Напротив, од тада су играчи тренера Гашића направили нову серију 10:0 којом су дошли до највећих +17 (57:40). Добрим потезима у том периоду предњачио је Милошевић, али Златибор успева да благо смањи разлику пред последњи квартал (63:50).

Представници Србије су дошли до лаких поена сарадњом Кутлешића са центрима, на шта се надовезује Воркапић тројком и пожртвовањем за украдену лопту након чега Кутлешић убацује тројку за 69:60 чиме Златибор после дужег времена смањује на разлику на испод 10 поена. Талас надахнуте игре формалних гостију се наставио новим поенима најбољег стрелца и тројком Протића за 71:68. Након смањења на 71:70, поготком из продора је серију прекинуо Милошевић, али у наредном нападу Чабрило погађа тројку и изједначује на 73:73, три и по минута пре краја.

У напетој завршници, Чајетинци су одиграли боље и искупили се за претходни део меча. Најпре су повели полагањем из контре Кутлешића, а потом и сачували разлику захваљујући доброј одбрани, нарочито украденој лопти Кутлешића у последњем минуту за велико славље клупе Златибора.

Да подсетимо, ови тимови су одиграли пријатељску утакмицу летос у Чајетини у којој је Златибор победио са 77:69.

У осталих пет мечева првог кола АБА2 лиге на Златибору у прва два дана победе су остварили Ловћен, Студентски центар, Младост, Спарси и Подгорица.

Сутјеска – Златибор 78:82 (25:16, 18:19, 20:15, 15:32)

Дворана: ТРК Златибор, судије: Вовк, Пеић, Мисион.

Сутјеска: Миловић, Милошевић 23, Варајић 13, Вулевић, Бошковић 8, Ћалић 4, Вуковић, Сејфић 15, Лаловић, Кораћ 7, Драшковић 8, Тончић.

Златибор: Протић 19, Чабрило 8, Остојић, Кутлешић 16, Јоксимовић 4, Миловановић, Митровић 4, Ризнић 4, Воркапић 11, Папић 10, Станојевић 6, Павловић.