Кошарка: Нови тријумф јуниора, порази кадета млађих пионира

униори КК Златибор остварили су четврту победу у шест утакмица Међурегионалне лиге Центар. На домаћем паркету дошли су до победе над краљевачким Плејом 71-42 (13-16, 16-5, 26-15, 16-6).

Гости су у првој четвртини скоро све поене постигли у шуту за три, а предњачио је Миладиновић, који је у том периоду дао три тројке, укупно 11 поена. После првих десет минута Плеј је водио са 16-13, али су од тог тренутка домаћи у потпуности успоставили контролу над утакмицом.

У другом периоду гости нису успели да наставе низ успешних шутева, а можда и пресудни тренуци утакмице виђени су у завршници ове четвртине. Златибор је постигао четири узастопне тројке (Сапун, Стакић, Вучковић, Милекић) и повео са 29-18. Посебно се у тим тренуцима као асистент истакао Филип Јовић, који је меч завршио са шест поена, четири додавања и две украдене лопте.

До краја меча домаћи су увећавали своју предност, а у самој завршници она је износила и више од 30 разлике (69-38).

Матија Милекић је за Златибор убацио 12 поена, Стефан Вучковић је имао 10 поена и пет скокова, док су по шест ухваћених лопти имали Андрија Стакић (шест поена), Никола Сапун (девет поена) и Матеј Гавовић. У гостујућем тиму Миладиновић је постигао 22 поена, од чега шест од укупно седам тројки свог тима, док је Јанићијевић имао шест поена и десет скокова.

Златибор је на овој утакмици укупно постигао осам тројки, из знатно мање покушаја него гости.

Кадети Златибора поражени су на гостовању чачанској Младости са 70-56, тако да су остали на једној победи у шест кола. Млађи пионири КК Златибор поражени су у 2. колу Регионалне лиге на гостовању ужичком Плеј Офу. Још једном је разлика у висини била пресудна да подмладак чајетинског клуба не дође до победе у такмичењу где се налазе међу најмлађим саставима.