Фудбалери Златибора у Купу Србије

Победом над екипом БСК Борче у последњем колу предквалификација фудбалери Златибора пласирали су се у главни жреб Купа Србије за сезону 2017/2018.
Чајетинци су на „Швајцарији“ славили са 4-1, головима Матића у 12, Ђурића у 64. и Веселиновића у 66. и 78. минуту. Једини гол за госте постигао је Китић у 48. минуту.
Стрелци голова за Златибор у претходној првенственој утакмици, Никачевић и Младеновић, на овом мечу имали су улоге асистената. Младеновић је у 20. минуту главом спустио лопту Матићу, који је прецизним ударцем савладао голмана гостију (1-0), што је био можда и једини детаљ вредан пажње у прилично незанимљивом првом полувремену.
Гости су изједначили у правом тренутку, на самом почетку другог периода. После корнера, Китић се најбоље снашао у казненом простору домаћих и ударцем главом савладао Дивца (1-1). Златибор је петнаестак минута касније успео да поново поведе. Никачевић је продро по десној страни и упослио Ђурића, који је успео да из „поправног“ покушаја пошаље лопту поред неколико одбрамбених играча БСК-а у мрежу (2-1). Само два минута касније, поново је Никачевић био асистент, овога пута после продора по левој страни, а реализатор је био Борко Веселиновић, који је провео непун минут на терену (3-1). Исти играч је десетак минута касније искористио најстрожу казну, за коначних 4-1.
Треба истаћи да су и гости имали прилику да реализују пенал, али је Дивац одбранио ударац Павловића.

Fudbal
Пред почетак утакмице, капитен Златибора, Жељко Станић, примио је пехар намењен освајачу Купа Западне Србије, који пролетос није уручен услед неодигравања финалне утакмице.
Златибор ће ускоро сазнати име ривала у 1/16 финала Купа Србије, а сви у клубу прижељкују неког од „вечитих ривала“, што би гарантовало фудбалски спектакл ове јесени на „Швајцарији“.
ФК Златибор: Дивац, Марјановић, Милосављевић, Матић, Станић, Лазовић, Никачевић, Миличић, Павловић Д, Младеновић, Ђурић. Играли су још: Станимировић, Цветковић и Веселиновић. Тренер: Владимир Мудринић
ФК БСК Борча: Анџић, Јанковић, Живић, Јовановић Н, Китић, Гајић, Јовановић М, Павловић М, Костић, Васић, Побрић. Играли су још: Павић, Аћимовић и Глоговац. Тренер: Игор Савић