Фудбалери Златибора до победе у последњој секунди

Поготком Емира Хамзића у последњим секундима утакмице, фудбалери Златибора савладали су на свом терену екипу Раднички Стобекса са 1-0, у оквиру 23. кола Зоне Дрина. И поред теренске доминације током читавог меча, наш клуб није успевао да затресе мрежу ривала све до саме завршнице, када је погодак бившег играча Полимља изазвао ерупцију одушевљења међу играчима, али и навијачима Златибора. Иначе, у саставу домаћих на овом мечу није било Жељка Костадиновића, који је паузирао због парних картона.
Гости, у чијим редовима је било и играча који су ушли у пету деценију живота, на ову утакмицу дошли су с јасним циљем – сачувати мрежу. Били су на добром путу да у томе успеју, с обзиром да су током читавог меча успешно одолевали нападима домаћег састава, користећи сваку прилику за одуговлачење игре. Златибор је већ у првом нападу могао да „отвори“ госте, али је ударац Владана Луковића зауставио чувар мреже гостију, Дивљаковић. И поред већег поседа лопте, до краја полувремена домаћи су припретили још само једном, када је поново шутирао Луковић, али је његов ударац одбрана Радничког зауставила на гол линији.
У наставку, домаћи састав задесио је пех – Иван Виларет, који је на полувремену ушао како би се појачала офанзива, већ после десет минута проведених у игри, морао је да напусти терен. По свему судећи, нападач Златибора обновио је повреду због које је паузирао и у претходном колу. Уместо њега, на терен је ушао Марин Миок, јануарско појачање, који је дебитовао пред домаћом публиком.  Доминација Златибора се наставила, али је прва озбиљна шанса виђена тек у 64. минуту, када је после центаршута управо Миока лопта отишла поред стативе. У 69. минуту, после центаршута Милосављевића, Луковић је са 3 метра шутирао „из прве“, али је лопта отишла преко гола. Гости су до краја утакмице користили сваку прилику да додатно „потроше“ време. Када се већина присталица домаћег табора већ помирила са губитком два бода, Милосављевић центаршутом с леве стране проналази Хамзића, који са свега неколико метара ударцем главом (уз мању помоћ стативе) успева да донесе неописиву радост фудбалерима и навијачима клуба из Чајетине.
Златибор је овим тријумфом наставио серију добрих резултата, оставши и даље у најужем кругу фаворита за пласман у виши ранг. Наш тим је тренутно на деоби другог места, са само два бода мање од водећег ФАП-а. У наредном колу, очекује их гостовање екипи Рибнице.
ФК Златибор – ФК Раднички Стобекс 1-0 (0-0)
Стрелац: Емир Хамзић у 93. минуту
ФК Златибор: Филиповић, Удовичић (од 46. Виларет (од 55. Миок)), Милосављевић, Ристановић, Станић, Тодоровић, Лазовић, Ђуричић, Мудринић, Луковић, Хамзић. Тренер: Милан Чанчаревић
ФК Раднички Стобекс: Дивљаковић, Миловановић Н. (од 55. Ковачевић), Матић, Тадић, Андрић, Мијаиловић, Миловановић П. (од 76. Петровић), Лазић, Субић, Новаковић, Васић. Тренер: Зоран Младеновић
Судија: М. Стефановић (Ваљево)
Помоћници: Ђ. Мирковић, Н. Мосуровић (Ваљево)
Делегат: А. Попадић (Прибој)