Фудбал: Златибору бод против лидера

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 са екипом Кабела на домаћем терену у петом колу Прве лиге Србије.

Екипа Предрага Ристановића имала је добрих момената против тренутно првопласирсне екипе у Лиги, али нису били довољно конкретни да дођу до победе што их оставља на 12. месту са шест освојених бодова.

Два тима нису одушевила у овом прволигашком дуелу, нарочито у првом полувремену када није било шутева у оквир гола. Дефанзивац Златибора Раде Глишовић добио је задатак да игра у шпицу напада, као на неким ранијим мечевима, уместо повређеног Ђокића. Добијао је ваздушне дуеле, солидно чувао лопту у нападу, али је изостајала завршница.

Постојале су у првом полувремену солидне акције домаћина, нарочито по десној страни где су дејствовали капитен Петар Јовановић и бек Милан Јездимировић, али није било изгледних шанси које би обрадовале домаћу публику, на чију срећу киша током меча није падала.

У наставку је Ристановић пребацио Јовановића на леву страну, у нападу је заиграо и Јапанац Тачибана, али поново није било великих шанси. Најближи голу Златибор је био у финишу утакмице, када је најпре Недељковић главом гађао после корнера, али само до голмана, а потом је Анђелковић из изгледне позиције шутирао веома непрецизно. Претила је и новосадска екипа из полуконтри, али је њихово задовољство бодом излгледа било веће што показују и реакције играча након последњег судијског звиждука, као и тренера Зорана Васиљевића који је у 75. минуту добио црвени картон.
Екипа Златибора у три утакмице одигране на домаћем терену није примила гол. У наредној рунди чајетински тим гостује у Врању Динаму, који је у овом колу поразом од Синђелића пао на треће место. Тим Кабела који је од летос члан Прве лиге Србије, дели прво место са Трајалом са по 10 бодова.

Златибор – Кабел 0:0

Стадион: Швајцарија, гледалаца: 300, судија: Андрија Стојановић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Илић, Тодоровић, Недељковић, Крушевац (од 59. М. Стојановић), Јовановић, Дивац, Н. Стојановић, Глишовић (од 71. Тачибана).

Кабел: Вуклиш, Бјековић, Илић, Петрић, Пантелић (од 63. Мандић), Дражић, Србијанац, Караћ, Којичић, Жуниор (од 82. Балабановић), Владић(од 71. В. Илић).

Пето коло Прве лиге Србије:

Жарково – Раднички (П) 1:3 (Николић 56 – Радивојевић 25, Толић 36, Побулић 55. једанаестерац)