Фудбал: Пораз Златибора на дебију Ристовског

Фудбалери Златибора изгубили су од ТСЦ-а резултатом 0:1 у 22. колу Линглонг Суперлиге Србије на домаћем терену. Овим поразом, првим у пролећном делу шампионата дебитовао је нови тренер чајетинског тима Љубомир Ристовски.

Нови тренер направио је пар промена у стартној постави, екипа је добро изгледала у првом полувремену, имала прилику да поведе из пенала, али је од тада почела да пада, изгубила је ритам, и питање победника решио је Ненад Лукић у 59. минуту. Имао је Златибор и играча више у последњих 15 минута, али није успео да дође нар до бода, па остаје на 17 освојених са могућношћу да га ривали претекну после утакмица у среду.

Прво полувреме је било много садржајније него што резултат показује. Екипа ТСЦ-а стигла је као фаворит у Ужице, без пораза у последња два кола са бившим селектором Младеном Крстајићем на клупи. Имали су гости иницијативу на почетку меча, али је убрзо Златибор одговорио преко Елиомара, који у 13. минуту погађа пречку после одличног ударца са преко 20 метара. Убрзо домаћи долазе и до највеће предности која је могла да одреди ток меча. Милорадовић је био у продору, а дефанзивац ТСЦ-а га је повукао за руку па је досуђен пенал. Ипак, исход није био повољан по Златибор јер је Миленковић послао лопту преко гола.

Друго полувреме је било доста слабије за Златиборац. Тим из Бачке Тополе подигао је ниво игре и већ у првих 10 минута направио велики притисак. Сналажљиви нападач гостију Лукић правио је велике проблеме одбрани, а у 58. минуту је изванредно шутирао са двадесетак метара, лопта је погодила пречку, а потом се одбила иза гол линије што судије нису виделе и погодак није признат. Ипак, најбољи стрелац лиге је добио награду само минут касније после доброг проигравања Ђура Зеца, који је на малом простору изиграо одбрану и тачним додавањем послужио Лукића за 0:1. Покушао је са изменама нови тренер Златибора, који од 2013. није радио у Суперлиги, а у међувремену је био у Анголи и на Тајланду.

На руку Златибору ишао је и други жути картон Јанка Тумбасевића, али Чајетинци то нису искористили и поред неких повољних ситуација пред голом екипе са шестог места на табели.

Цео меч за ТСЦ одиграо је Чајетинац Филип Бабић.