Фудбал: Нови пораз Златибора

Фудбалери Златибора изгубили су од Радника резултатом 1:4 у 10. колу Линг Лонг Суперлиге Србије као домаћини на Градском стадиону у Ужицу.

Златибор је солидно одиграо прво полувреме, али су велике грешке и пропусти у одбрани у другом полувремену послали бодове у Сурдулицу.

Једини стрелац у шестом поразу тима из Чајетине био је Василије Јањић у 44. минуту, док је за Радник хет трик остварио Милан Макарић головима у 15, 48. и 70. минуту, а уписао се и Евген Павлов у 59. минуту.

Екипа из Сурдулице у првом полувремену није била бољи тим, али је дошла до предности голом Макарића у 15. минуту. Домаћи тим је имао више лопту и нападао, али без озбиљних шанси све до 44. минута када је расположени Јањић одиграо дупли пас са Миличићем и прецизним ударцем из шеснаестерца донео изједначење и крунисао своју добру игру.

Kако је Златибор лоше почео прво полувреме, још слабије је отворио друго. Најпре је стрелац првог гола Макарић у 48. минуту претрчао Глишовића и лако постигао гол, а неколико минута касније Радник долази до убедљивог вођства после још једне смушене реакције одбране Златибора која није избацила лопту на време. Све то је уништило самопоуздање екипе Предрага Ристановића која у 70. минуту прима још један гол, 23. у првенствену што је чини најслабијом одбраном такмичења.

Популарни Златиборац после шестог пораза код куће остаје на шест бодова на 18. месту док се екипа Славољуба Ђорђевића 10. освојеним бодом померила из зоне испадања.
После првенствене паузе, у наредном колу које ће бити одиграно 17. октобра Златибор гостује екипи Инђије која је у овом колу изгубила од Рада са 2:1. Грађевинаре са клупе није предводио Зоран Његуш због здравствених проблема.