Фудбал- Минималац Златибора против Севојна, пораз Чајетине у Бродареву

У 19. колу Зоне Дрина, фудбалери Златибора савладали су као домаћин екипу Севојна са 1-0 (1-0), голом Владана Луковића у 27. минуту. Осим друге узастопне победе и нова три бода, наш тим неће по много чему добром памтити овај меч, који је обележио мали број шанси, а велики број грешака са обе стране. Гости су чак, у неколико наврата, имали и теренску иницијативу, која ипак није резултирала нечим конкретним.
Уводни минути меча припали су гостима, који су могли да поведу у 11. минуту – Бранко Радовић је шутирао главом са око 5 метара, али је лопта погодила пречку. Златибор се у наставку овог периода консолидовао и то је дало резултат у 27. минуту – после продора Жељка Станића у казнени простор гостију, лопта је дошла до Ивана Виларета, који је враћа на десетак метара, одакле је Владан Луковић спроводи у мрежу (1-0). Иначе, Луковић је на овој утакмици играо и поред повреде тетиве, тако да је, после једног јачег дуела који је крајем полувремена имао са одбраном Севојна, тренер Чанчаревић одлучио да га у наставку остави на клупи. Луковић је био у центру пажње  и у 40. минуту, када су, после корнера, играчи Севојна сигнализирали да је стрелац јединог гола играо руком у свом шеснаестерцу, али судија Јевтић није досудио пенал.
У другом полувремену, виђена је знатно слабија фудбалска представа, при чему треба истаћи да су гости имали више лопту у поседу. Од шанси нашег тима, вреди истаћи покушај Виларета главом који је одбрана гостију изблокирала. Севојно је до изједначења могло доћи мање-више „ненамерно“, с обзиром да је лопта после једног центаршута с леве стране у правом смислу погодила у главу изненађеног Радовића, који је стајао свега пар метара од гола Чајетинаца. На срећу нашег тима, лопта је отишла поред гола. Неубедљиву партију Златибора у другом полувремену, донекле су поправили борбени Владимир Мудринић и Дејан Удовичић, који је измамио аплаузе гледалаца дриблингом којим је из игре избацио тројицу гостујућих играча.
Златибор је на овој утакмици наступио ослабљен, неиграњем повређеног Марина Миока, као и двојице играча који су паузирали због жутих картона – Емира Хамзића и Николе Лазовића. У екипи Севојна играла су чак тројица бившх фудбалера Златибора – Михаило Гороњић, Марко Ковачевић и Урош Чолић, као и доскорашњи играч ФК Чајетина, Ненад Ерић.
ФК Златибор – ФК Севојно 1-0 (1-0)
Стрелац: Владан Луковић у 27. минуту
Стадион: „Швајцарија“
ФК Златибор: Филиповић, Ристановић, Топаловић, Костадиновић, Станић, Тодоровић, Павловић (од 89. Михаиловић), Мудринић (од 87. Удовичић), Милосављевић, Луковић (од 45. Ђуричић), Виларет. Тренер: Милан Чанчаревић
ФК Севојно: Лојаница, Живковић, Цвијовић, Ерић, Пековић, Гороњић, Ковачевић, Миливојевић, Чолић, Вуковић, Радовић. Тренер: Небојша Пановић.
Судија: Н. Јевтић (Богатић)
Помоћници: Ф. Вићентић (Шабац), Д. Чолић (Ваљево)
Делегат: А. Попадић (Прибој)

Fudbal

Фудбалери Чајетине су у 17. колу Златиборске окружне лиге поражени на гостовању Јасену из Бродарева са 3-1 (2-0), а стрелац јединог гола за наш тим био је Слободан Тодорић, који је затресао мрежу и у првом овосезонском дуелу ових тимова. Из табора Чајетинаца истичу незадовољство судијским критеријумом на овој утакмици, пре свега због недосуђеног једанаестерца. Такође, треба истаћи да се утакмица играла по веома лошем терену у Бродареву, који је био натопљен водом.