Фудбал- Чајетина сигурна против ГП-а, Златибор без голова у Лајковцу

Тријумфом са 3-0 на свом терену над екипом ГП Златибора, фудбалери Чајетине су у 18. колу Златиборске окружне лиге остварили другу победу у пролећном делу првенства. Стрелци за наш тим били су Бранко Цветић у 40, Марко Костадиновић у 59. и Видоје Луковић у 84. минуту. У веома садржајној утакмици, Чајетина је била бољи ривал, али треба истаћи и да је гостима недостајало мало среће да дођу макар до почасног поготка, с обзиром да су у неколико наврата погађали оквир гола. Ово је први тријумф нашег тима над ГП-ом у последња четири одиграна меча.
Дуел на „Швајцарији“ боље су отворили гости, који су већ у  5. минуту могли да поведу, али је ударац Немање Кнежевића из непосредне близине на гол линији зауставио Владислав Росић. Чајетина је одмах узвратила, после асистенције Видоја Луковића, Костадиновић се нашао сам испред голмана гостију на неких пет метара, али се у пресудном моменту оклизнуо, такао да је његов шут голман Марко Јовановић успео да заустави. После прилично динамичних уводних минута, уследио је период „празног хода“, у којем ниједна екипа није створила неку озбиљнију шансу за гол. Гости су пре свега из контранапада покушавали да угрозе ривала, а после једне од њих, ГП Златибор створио је вишак у казненом простору Чајетине, али је шутеве Немање Кнежевића, а потом и Ненада Симовића, чувар мреже домаћих, Урош Кабаница, успео да заустави. За пропуштене шансе гости су кажњени само пар минута касније – у 40. минуту, после слободног ударца који је извео Видоје Луковић, голман Јовановић је одбио лопту, на коју је натрчао Бранко Цветић и из непосредне близине је проследио у гол (1-0), тако да је домаћи састав на одмор отишао са минималном предношћу.
У наставку су играчи Чајетине више имали лопту у поседу, створили више шанси, што им је донело још два поготка. Ипак, и овај период је, као и први, почео озбиљном шансом гостију- ударцем са 20 метара Драган Виторовић је погодио пречку. А недуго потом, тачније у 59. минуту, први озбиљан напад домаћих у наставку, крунисан је другим голом. Сретен Божовић је сјајно упослио Марка Костадиновића у казненом простору гостију, који је ударцем са неких десетак метара матирао Јовановића (2-0). Ова двојица играча нашла су се у сличној ситуацији само два минута касније. Поново је Божовић упослио Костадиновића, који је овај пут шутирао право у Јовановића. У тим тренуцима, теренска доминација домаћих дошла је до пуног изражаја, а вреди истаћи и покушаје ударцима из даљине Оливера Лазаревића и Милана Радишића, које је гостујући голман успео да заустави. У 70. минуту, Кнежевић поново погађа оквир гола, тачније, његов ударац са 25 метара погодио је стативу гола Чајетине. Коначан резултат меча постављен је у 84. минуту, када је Божовић поново био асистент, а овога пута, Видоје Луковић је прихватио лопту у казненом простору гостију, успео да створи простор за шут и са десетак метара спроведе лопту у мрежу (3-0). До краја, Божовић је био у прилици и да се упише у стрелце, али је погодио стативу, пошто је претходно заобишао голмана гостију. У последњим тренуцима меча, Кабаница је најпре одбранио ударац Симовића, да би одмах потом, после корнера, Александар Ристовић са само 7 метара погодио стативу.
Овом победом успешно је започета серија у којој ће наш тим за две недеље одиграти чак пет утакмица. Већ у среду, очекује их одложени меч 14. кола. у којем ће дочекати Црнокосу из Косјерића.
ФК Чајетина – ФК ГП Златибор 3-0 (1-0)
Стрелци: Бранко Цветић у 40, Марко Костадиновић у 59. и Видоје Луковић у 84. минуту.
Стадион: „Швајцарија“
ФК Чајетина: Кабаница, Лазовић, Цветић (од 83. Зековић), Луковић В, Радишић, Росић, Лазаревић (од 85. Дедић), Ћалдовић, Костадиновић, Божовић, Луковић Д (од 60. Лукачев) . Тренер: Дарко Видић
ГП Златибор: Јовановић М, Јовановић А, Марић, Карајичић, Поледица, Ристовић, Митровић, Виторовић, Симовић, Кнежевић, Максимовић. Тренер: Ранко Дидановић.
Судија: Б. Јеличић (Пожега)
Помоћници: Е. Касумовић (Сјеница), Н. Кријешторац (Прибој)
Делегат; В. Шиљак (Прибој)
Фудбалери Златибора одиграли су без голова (0-0) на гостовању у Лајковцу, екипи Задругара, у оквиру 20. кола Зоне Дрина. Наш тим ће тако морати да сачека неки наредни меч за евентуално преузимање другог места на табели, с обзиром да им је за тако нешто требао тријумф над тимом који се тренутно налази управо на тој позицији. Задругар ни у петој утакмици овог пролећа није дошао до победе (четири ремија, један пораз). У наредном, ванредном 21. колу, које је на програму у среду, Златибор ће бити слободан, пошто према распореду треба да игра са екипом шабачког Борца, која је током зимске паузе иступила из лиге.