ФК Златибор ремизирао са Јединством из Владимираца

У 15. колу Зонске лиге Дрина, фудбалери Златибора су на свом терену ремизирали са екипом Јединства 1945 из Владимираца, 1-1 (1-0). Домаћи тим је у вођство дошао већ у 2. минуту, голом Ивана Виларета, док су гости изједначили у 81. преко Дарка Дамјановића. У најзанимљивијој утакмици која је ове јесени виђена на „Швајцарији“, наш тим је платио цену великом броју промашених шанси, тако да су гости у самој завршници меча, из практично јединог шута упућеног у оквир гола дошли до изједначења, које је пропраћено неописивом радошћу, што можда и најбоље сведочи о развоју ситуације на терену током утакмице.
Златибор је повео практично из прве озбиљније акције – у 2. минуту Виларет је у казненом простору гостију прихватио пас и ударцем из окрета послао лопту у мрежу голмана Ристића (1-0). У првих десет минута, домаћи тим је могао удвостручити предност, с обзиром да су шансе имали Лазовић, Луковић и још једном Виларет. Гости су у самој завршници првог периода дошли до благе иницијативе, али нису створили ни једну шансу за гол.
У наставку, на терену је постојао само један тим. Златибор је апсолутно доминирао, што је резултирало стварањем неколико стопостотних, али нажалост нереализованих шанси. У 57. минуту, Виларет је, после неискоришћене шансе из контранапада, оборен у казненом простору гостију, али судија Матић није досудио очигледан једанаестерац за домаћи тим, што је изазвало лавину незадовољства у домаћем табору. Само пет минута касније, Мудринић је избио сам пред Ристића, одлучио се да уместо шута упосли Луковића на левој страни, али је нападач домаћих са пет метара промашио празан гол. Пресудни моменат меча, био је 69. минут – Луковић је фаулиран у казненом простору Јединства, после чега је досуђен пенал за Златибор, који капитен, Станић, ипак није успео да претвори у гол. Тачније, голман Ристић зауставио је његов ударац. Већ у наредном нападу, Виларет је имао сјајну шансу, али је шутирао поред гола. У 81. минуту, домаћи тим је кажњен за пропуштене прилике – после слободног ударца који је Лукић извео с ивице казненог простора сдесна, Дамјановић је главом закачио лопту и преварио голмана домаћих, Филиповића за 1-1, испоставиће се коначан резултат меча и огромну радост гостију.
Ово је било последње коло јесењег дела првенства у Зони Дрина, који је наш клуб окончао на 6. месту. У првом колу наставка лиге, на пролеће их очекује дуел на „Швајцарији“ са екипом Полимља.
ФК Златибор – ФК Јединство 1945 Владимирци 1-1 (1-0)
Стадион: „Швајцарија“
Стрелци: Иван Виларет у 2. минуту – Дарко Дамјановић у 81. минуту
ФК Златибор: Филиповић, Ристановић, Удовичић, Костадиновић, Станић, Лазовић, Павловић (од 90. мин. Шљивић), Мудринић, Милосављевић, Луковић (од 75. мин. Чолић), Виларет. Тренер: Милан Чанчаревић
ФК Јединство 1945: Ристић, Стефановић, Лујановић, Мирковић Н (од 63. мин. Марковић М.), Лукић, Чанчар (од 90. мин. Марковић С.), Станковић, Курсиновић, Исаиловић, Дамјановић, Јанковић. Тренер: Александар Јанковић.