ФК Златибор - ФК Рађевац 0-0, домаћима поништена два гола

У 25. колу Зоне Дрина фудбалери Златибора одиграли су 0-0 на свом терену са екипом Рађевца. Утакмица, у којој је виђен мали број шанси за гол и поред теренске доминације домаћих, протекла је у знаку спорних судијских одлука из последња три минута меча. Тада су арбитри, због наводних офсајд позиција, поништили чак два поготка екипи Златибора.
Златибор је на овом мечу наступио ослабљен неиграњем неколико првотимаца, што због повреда, што због парних жутих картона (Владимир Мудринић, Бранко Милосављевић, Лазар Ристановић), док је недовољно опорављени Иван Виларет меч провео на клупи за резерве. У уводним минутима меча, Владан Луковић је запретио ударцем са дистанце, који је отишао преко гола. На половини првог периода, Луковић је упослио Емира Хамзића, који је са свега десетак метара шутирао слабо, тако да је лопта отишла ван оквира гола. У самој завршници полувремена, аплаузе присутних гледалаца измамио је Дејан Удовичић, одличним волеј ударцем са 25 метара, који је голман Рађевца, Мићић, успео да заустави.
У наставку, већ после пет минута игре, Златибор је имао шансу преко Николе Лазовића, чији је ударац са ивице казненог Мићић зауставио врховима прстију. Само десетак минута касније, после корнера с леве стране и слабе процене голмана Мићића, лопта је дошла на ивицу казненог до Удовичића, који је пред собом имао празан гол, али је одбрана гостију успела да у последњем тренутку изблокира ударац. Како је време пролазило, играчи Рађевца су користили сваку прилику да додатно „потроше“ време, али као да је трка са временом додатно мотивисала играче Златибора, који су управо у самој завршници створили најбоље шансе. У 84. минуту, после ударца Луковића, лопта је незгодно одскочила испред Мићића, тако да је он успео само да је одбије ка Николи Лазовићу, који искоса шутира из прве преко гола, иако се чинило да је имао довољно времена да умири лопту.
Највећа узбуђења, ипак, донела је сама завршница. У 88. минуту, после шута Лазовића, Мићић је успео да одбије лопту право ка Хамзићу, који уклизава из непосредне близине и постиже погодак, који су делиоци правде поништили због наводног офсајда. Ова одлука судија изазвала је жестоке приговоре како играча, тако и чланова стручног штаба Златибора. Ипак, није се завршило на томе. У 90. минуту, после „карамбола“ у казненом простору гостију, лопта се од стативу одбила поново до Хамзића, који је спроводи у мрежу из непосредне близине… али судије поново свирају офсајд. Револт домаћих због ове одлуке достигао је још веће размере, а најоштрији је био капитен, Жељко Станић, који је после вербалног сукоба са судијама искључен.
Овим резултатом, Златибор је направио корак уназад када је у питању борба за прво место. Од овог кола, поново се на лидерској позицији осамио ФАП, који је као домаћин савладао Севојно са 3-0, тако да поново има два бода више од нашег тима.
ФК Златибор – ФК Рађевац 0-0
Стадион: Швајцарија
ФК Златибор: Филиповић, Удовичић, Топаловић, Костадиновић, Станић, Тодоровић, Павловић (од 77. мин. Михаиловић), Лазовић, Ђуричић, Луковић, Хамзић. Тренер: Милан Чанчаревић
ФК Рађевац: Мићић, Марковић, Стефановић, Пајић, Петровић, Тошић, Васиљевић, Илић, Марковић, Махалбашић, Молеровић. Тренер: Драгослав Обрадовић.
Судија: Ђ. Андрић (Ваљево)
Помоћници: М. Јовановић (Љиг), Н. Симић (Ваљево)
Делегат: Г. Миливојевић (Уб)