ФК Чајетина - ФК Јединство (К) 3-0

У одложеној утакмици 16. кола Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине савладали су као домаћин Јединство из Каленића са 3-0. Стрелци за победнички састав били су Марко Костадиновић у 51, Дарко Луковић у 70. и Стефан Станић у 89. минуту.
Веома динамични уводни минути меча, из аспекта поседа лопте припали су домаћину, али су играчи Јединства имали две идеалне прилике да дођу до предности. У 12. минуту, Бобан Филиповић избио је сам пред голмана Кабаницу, али се одлучио да упосли свог саиграча, тако да је прилика отишла у неповрат. Већ у наредном нападу, Ранко Коларевић је ударцем са ивице шеснаестерца погодио пречку. У међувремену, домаћи су припретили ударцима из даљине (Божовић и Костадиновић), које је голман гостију, Милан Давидовић, одбранио. До краја овог периода, изостале су озбиљније шансе за постизање поготка.
У другом полувремену, Чајетина је кренула офанзивније и то им се исплатило већ у 51. минуту, када је после центаршута Божовића с десне стране, Костадиновић прихватио лопту на десетак метара од гола и из другог покушаја успео да матира Давидовића (1-0). У наредних пет минута, домаћи су имали две прилике за дуплирање вођства, али је ударац главом Дарка Луковића са 5 метара голман гостију зауставио, док је Ђорђе Шуњић ударцем сдесна погодио стативу. Ипак, други гол постигнут је у 70. минуту – Дарко Луковић је створио себи простор, кренуо у продор у казнени гостију и успео да лобује истрчалог Давидовића (2-0), мада треба истаћи да су играчи Јединства у зачетку овог напада сигнализирали да је неко од домаћих играо руком. До краја меча, у стрелце је успео да се упише и млади Стефан Станић, који је ушао у игру у завршници меча, искористивши лопту коју је у казнени упутио Костадиновић.
Наш клуб је тако дошао до три веома важна бода у борби за друго место, а прилику да наставе низ имаће већ за викенд, када ће дочекати последњепласирани Омладинац из Здравчића.
ФК Чајетина: Кабаница, Мићић (од 46. Ћалдовић), Тодорић, Лукачев, Радишић, Лазовић, Росић, Божовић, Костадиновић, Шуњић (од 73. Зековић), Луковић (од 80. Станић). Тренер: Дарко Видић
ФК Јединство (К): Давидовић, Коларевић П, Бабић (од 55. Ивановић), Симовић, Радовановић, Јовичић (од 63. Божовић), Балчак, Вујовић, Коларевић Р, Филиповић, Милићевић. Тренер: Слободан Драгутиновић
Судија: Н. Николић (Ужице)
Помоћници: А. Шаренац, Н. Митровић (Ужице)
Делегат: Г. Радовић (Пожега)