Дупла победа "Ера" на "Кошаркашком турниру ветерана"

На другом „Кошаркашком турниру ветерана“, одржаном у чајетинској Хали спортова, домаћин је тријумфовао у обе конкуренције. У категорији играча старијих од 45 година, „Златибор Ере“ (Желимир Џамбић, Велимир Ђуричић, Страјин Недовић, Славенко Марић, Никола Јајчанин, Бранко Рајевац, Александар Јанковић, Александар Павловић, тренер Оливер Марић) у финалу су били успешнији од екипе Никшића резултатом 55-30. Треће место припало је Новом Београду, који је савладао тим Београда, предвођен Мишком Марићем и Предрагом Бојићем (41-37).
Veterani

У категорији играча изнад 35 година, славила је екипа „Ужице 35„, са клупе предвођена Миодрагом Димитријевићем, а у саставу: Душко Пантовић, Саша Чумић, Саша Самарџић, Предраг Јовановић, Душан Видић, Марко Старовла, Предраг Гавриловић, Драган Смиљанић и Дејан Зечевић. Они су, после почетне победе над екипом Никшић 1995 (47-42), савладали Требиње (64-40), а у својеврсном финалу, били су бољи од екипе Ваљева тек после продужетака (74-68, у регуларном делу 63-63), иако су на 40 секунди до краја имали кош заостатка. Ваљево је на турнир било боље од Никшића 1995 (52-45) и Требиња (53-43). У борби за престиж, Никшић 1995 победио је Требиње (61-56).

Најбољи стрелац у категорији 35+ је Миљан Вуковић (Никшић 1995), док је у категорији играча 45+ најбољи стрелац био Зоран Лалатовић (Никшић).
Утиске о турниру пренели су нам Предраг Бојић, бивши генерални секретар Кошаркашког савеза Србије, Мишко Марић, трећи најбољи стрелац у историји КК Партизан и Перо Марић, некадашњи играч требињског Леотара и Првог Партизана.
Снаге су одмериле и припаднице лепшег пола. Ветеранке из Подгорице биле су боље од Ужичанки, резултатом 38-17.
Veterani

Овај турнир организовало је ЈП „Културно спортски центар Чајетина“, уз помоћ кошаркашких ветерана из Чајетине и из Ужица, на челу са Александром Павловићем.