Драматична победа Златибора у локалном дербију

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Слободе са 95:89 у 29. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије после протужетка. Локални дерби донео је сјајну утакмицу пуну резултатских успона и падова и на крају тријумф којим су се домаћи опростили од Чајетине за ову сезону прволигашког ранга.

Чајетинску дворану испунили су и домаћи и гостујући навијачи који су видели садржајну кошаркашку представу и на крају победу Златибора. Чајетинци су са бољом енергијом отворили меч и повели двоцифреном разликом захваљујући доброј одбрани. Иако је нападачки ритам био добар, пред крај друге четвртине долази до кризе коју Слобода користи да на полувреме оде са подношљивих пет поена заостатка.

Имао је Златибор сјајних погодака за три поена у трећој четвртини, али није успевао да се одвоји на стабилнију разлику. Чинило се да ће екипа Страјина Недовића решити меч када је повела са +15 (76:61) после погодака Ђукановића, Ребеца и Ковачевића. Ипак, полетни састав чачанског тренера Владимира Лучића прави најпре серију 8:0, потом и 9:1 и са везаним поенима из продора младог плејмејкера Богићевића долази на посед заостатка. Оба тима су у завршници имала неискоришћене нападе и изгубљене лопте, а продужетак доноси управо Богићевић који је погодио после ухваћене лопте у нападу.

У додатних пет минута на тесту су били живци и физичка припрема играча, и Слобода у додатних пет минута промашује четири слободна бацања. Златибор то користи и чинило се да је завршио меч закуцавањем Ковачевића, али се све закомпликовало добијањем техничке грешке, али Слобода није успела да направи коначан преокрет.

Најефикаснији у чајетинском тиму био је капитен Брано Ђукановић са 31 поеном, док је Виктор Ковачевић постигао 19 поена уз шест скокова. Јан Ребец је додао 18 поена, а Милош Глишић је уписао 10 поена, седам скокова и шест асистенција, док је Бошко Чорбић дао одличан доприносу у одбрани уз девет скокова, од тога шест у нападу и пет поена.
Са друге стране, у ужичком саставу је Петар Богићевић убацио 20 поена, један мање је имао Тајлер Хенсон, а Вук Боровићанин је скупио 17 поена уз шест скокова.

Златибор је дошао до 23. победе у сезони, чиме је надмашио учинак из претходне две које су биле шампионске. Тиме држи треће место на табели, иза Војводине и Спартака, који се нада поразу Новосађана у последња два кола како би дошао до титуле.  Пред чајетинским тимом је најпре гостовање Подгорици у првом мечу четвртфинала плеј офа НЛБ АБА2 лиге, а потом и последње коло КЛС-а против Радничког у Крагујевцу.