Циљ је коначно остварен!Историјска победа кошаркаша Златибора

Кошаркаши Златибора обезбедили су пласман у Другу лигу, по први пут у својој историји. Клуб који је до скоро пратио епитет „најстаријег српсколигаша“ од наредне сезоне коначно ће се прикључити друголигашком каравану. А на какав начин су дошли до тога… посебна је прича.

У последњем, 26. колу Прве лиге Запад, Чајетинци су пред домаћом публиком победили, али што је још импресивније, потпуно надиграли директног ривала, екипу Прибоја. Златибор је овај меч решио у своју корист резултатом 100-87 (28-13, 29-20, 21-23, 22-29), убедљивије него што је и највећи оптимиста у домаћем табору очекивао. Домаћин је на овом мечу био у заостатку само на почетку (0-1). У уводним минутима, као да је важност овог меча спутала оба тима да покажу прави квалитет, али срећом по наш клуб, ова „трема“ није дуго трајала. Наши кошаркаши су се веома брзо разиграли, по две тројке погодили су Шекуларац и Тмушић, чиме се стекла прва осетна предност, коју је наш тим већ до краја прве четвртине увећао на +15 (28-13).
Semafor

Од тог тренутка, на терену је постојао само један тим. Екипа Златибора је до последње четвртине одржавала између 20-25 поена разлике, коју су гости успели да смање тек у завршним минутима. Домаћин је на овом мечу погодио чак 13 тројки, наспрам само 6 гостију, који су на овој утакмици играли испод очекивања, чему је свакако допринела и незапамћена атмосфера на трибинама Хале спортова, на којима је било више од 450 гледалаца. На крају, пала је и „стотка“, додатно употпунивши импресивну утакмицу чајетинских кошаркаша. Најефикаснији у домаћем табору били су двојица најискуснијих – Никола Мићевић (22) и Младен Шекуларац (18 поена, 4 тројке). Само један скок недостајао је Раденку Смоловићу за дабл-дабл (15 п. 9 ск.), док је двоцифрен био и Иван Тмушић са 11 поена. Код гостију, са 16 поена најефикаснији је био Борис Јањушевић, док су Сеад Хаџифејзовић и Никола Кнежевић (бивши играч Златибора) постигли по 13 поена. Ова утакмица, иначе, била је опроштајна за Небојшу Стаматовића, који је одлучио да престане са активним бављењем кошарком после 15 сезона проведених у клубу.
KK Zlatibor

Иако је меч проглашен утакмицом високог ризика, протекао је без најмањег инцидента.

Организација меча, коју су спровели КК Златибор и ЈП „Културно спортски центар Чајетина“, у потпуности је испратила захтеве једног оваквог спектакла, какав у Чајетини вероватно није запамћен, а који би могао да се мери и са утакмицама највишег ранга такмичења у нашој земљи.

По завршетку меча, капитену победничког тима, Младену Шекуларцу, уручен је пехар намењен прваку лиге.

Наредне сезоне, Златибор ће по први пут играти у Другој лиги. Душан Радовић највероватније неће наредне сезоне седети на клупи нашег тима, а колике ће промене претпрпети играчки кадар, који ће се организациони и инфраструктурни изазови наћи пред управом клуба…сасвим је довољно времена да се размишља о томе.