Чајетинци нису искористили пораз Прибојаца: Слога (С) - Златибор 0-0

Остала су четири кола до краја првенства у зони Дрина, а на врху влада потпуна неизвесност. Водећи Фап је доживео висок пораз у Клупцима од екипе Раднички Стобекс (5:2), али екипа Златибора није успела да победи у Сјеници и тако сама запоседне прво место. Све је ово искористила Слога из Бајине Баште која је после победе у Новој Вароши над Златаром (2:1) стигла екипу Златибора на коти 38 . Сада Фап има 39 бодова, прате га Златибор, Слога и Раднички из Ваљева , који има утакмицу више.

Fudbal
По изузетно лошем времену у Сјеници, покисли навијачи домаћина и гостију нису видели ниједан гол. Играло се борбено, а шансу утакмице пропустио је нападач Златибора Хамзић у 27. минуту, када је после одличне асистенције Луковића изашао сам испред голмана Диздаревића и покушао да га лобује са 16 метара. Успео је у томе, али је промашио гол. У наредном нападу домаћин је запретио преко Авдића, који је шутирао са 18 метара, а Филиповић је сјајном интервенцијом успео да лопту одбије до стативе, од које се она одбила у поље.
Иако смо у наставку очекивали нападе Златибора и победу, домаћин је преузео иницијативу и био бољи ривал. Поново је голман Филиповић спашавао Златибор у две ситуације, после ударца Авдића у 49. минуту, када се тресла и пречка, и правог пројектила Каришика у 68. минуту. Једини ударац у оквир гола Сјеничана упутио је у самом финишу Топаловић. Изабраници Милана Чанчаревића нису имали ни идеју ни снаге да створе прилику за гол.
За Златибор су играли: Филиповић, Тодоровић, Милосављевић, Костадиновић, Удовичић (Виларет), Ристановић, Хамзић, Лазовић, Луковић (Топаловић), Мудринић, Ђуричић.
Већ у среду на Швајцарију стиже ваљевски Раднички и трка за српску лигу се наставља.

Извор:wwwzlatiborpress.rs